Черномирдін: РФ заплуталася, з ким в Україні говорити про газ


Черномирдін: РФ заплуталася, з ким в Україні говорити про газ

За його словами, для стабільного забезпечення газом самої України і подальшого успішного транзиту європейським споживачам у сховища Україні необхідно закачати 19 мільярдів кубометрів газу.

"Україні необхідно закачати 19 мільярдів кубометрів газу в підземні сховища, насамперед для стабільного забезпечення самої України, але грошей немає. Тому уряд України шукаючи ці кошти, звернувся до нас. Одна справа кредит дати, інша - передоплату. Це все дуже складно", - сказав Черномирдін.

За його словами, також зараз немає чіткої позиції щодо цього питання між прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і президентом Віктором Ющенко.

"Тимошенко просить передоплату за 5 років за транзит, а в цей час президент говорить зовсім інше, що це Україні не вигідно. Кому давати? Як давати? Ризики величезні", - уважає Черномирдін.

На його думку, до переговорів щодо цього питання також повинні підключитися споживачі газу в Європі.

Також посол розвіяв чутки щодо можливого повторення газової війни.

"Що стосується стабільності - у нас є що поставляти, платіть", - сказав він.

Нагадаємо, що Росія вивчає можливість надання авансу Україні за транзит природного газу по її території протягом 5 років.

Тепер Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" разом з російським "Газпромом" розробляють механізм, згідно з яким НАК буде накачувати газ у підземні сховища в 2009 році за рахунок частини коштів, які будуть отримані від транзиту російського газу в майбутні періодах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua