Азіатський банк розвитку: Глобальні активи подешевшали на 50 трильйонів дол.


Азіатський банк розвитку: Глобальні активи подешевшали на 50 трильйонів дол.

Падіння вартості фінансових активів в усьому світі, можливо, перевищило $50 трильйонів, що еквівалентно глобальному ВВП, попередить у понеділок Азіатський банк розвитку, повідомляє Financial Times.

Азія постраждала непропорційно, стверджує Банк у доповіді, яка буде опублікована 9 березня. У ній також говориться, що прийняті в азіатських державах програми стимулювання економік, відстають від антикризових програм провідних промислово розвинених держав.

За оцінками АБР, торік втрати капіталу в Азії, без урахування Японії, склали $9,625 трильйона, або 109% регіонального ВВП, у порівнянні із середнім глобальним показником 80-85% ВВП. Втрати Латинської Америки в 2008 році АБР оцінює в $2,119 трильйона, або 57% ВВП.

"Незважаючи на те, що Азія і Латинська Америка диверсифікують свої інвестиції та торговельних партнерів, вплив економічного спаду на експорт, фінанси та інвестиції виявився катастрофічним", - говориться в доповіді.

У своїх оцінках АБР ураховував падіння цін на акції і знецінювання облігацій, забезпечених іпотеками та іншими активами. Приблизно одна п'ята збитків у доларовому вирахуванні пов'язана зі зміцненням долара відносно багатьох валют.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua