0 800 307 555
0 800 307 555

Фонди нерухомості США готуються до "гонки на виживання" у 2009 році


Фонди нерухомості США готуються до "гонки на виживання" у 2009 році

Важкий рік для фондів нерухомості США підійшов до завершення, однак наступний рік не принесе полегшення, а стане справжньою "гонкою на виживання", пише The Wall Street Journal.

"У живих" залишаться компанії з великими запасами ліквідності, низьким борговим тягарем і порівняно невеликими поточними проектами забудови, які зможуть скористатися загальною плутаниною в сфері нерухомості, щоб скупити активи менш щасливих конкурентів за викидною ціною.

"Сектор REIT чекає поділ на імущих і незаможних, - вважає аналітик галузі Майк Кірбі з дослідницької фірми Green Street Advisors Inc. - В "багатіїв" будуть прекрасні можливості для зростання, а "біднякам" доведеться в буквальному значенні боротися з вирішенням проблем бухгалтерського балансу".

Інвестори обходили REIT стороною протягом усього 2008 року: з 114 акцій таких компаній, що враховуються у рамках індексу Dow Jones Equity All REIT піднялися котирування лише чотирьох. Лідером зростання стала малюсінька компанія Pittsburgh & West Virginia Railroad, якій належить земельна ділянка під залізницею в Аппалачах - її папери подорожчали на 50% при загальному обвалі зведеного фондового індексу REIT на 40%.

Рецесія вже підірвала попит на нерухомість, і ситуація лише погіршиться в 2009 році, прогнозують аналітики. Чим більше часу піде на відновлення нормального функціонування кредитно-грошових ринків, тим складніше буде REIT залучити нових клієнтів: цілком можливо, що навіть порівняно "здорові" компанії постраждають від нестачі позикових коштів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua