Збільшення акцизу на бензин і дизпаливо приведе до їх подорожчання


Збільшення акцизу на бензин і дизпаливо приведе до їх подорожчання

Збільшення акцизного збору на бензин і дизельне паливо приведе до зростання цін на них, повідомив виконавчий директор консалтингової компанії UPECO (Київ) Сергій Куюн на прес-конференції в четвер.

Він додав, що зростання цін на бензин і дизпаливо відбудеться також у тому випадку, якщо їх не включать у групу товарів критичного імпорту.

За оцінками С.Куюна, при сьогоднішньому курсі долара і рівні цін, бензин марки А-95 подорожчає в середньому на 17% - з 4,70 грн/літр до 5,50 грн/літр. А дизпаливо, за його оцінками, подорожчає в середньому 18,6% - з 5,31 грн/літр до 6,30 коп/літр.

Як повідомлялося раніше, парламент України збільшив ставки акцизного збору на нафтопродукти на EUR50 за тонну, зокрема, на моторні бензини - з EUR60 до EUR110 за тонну реалізованої продукції.

Ставка акцизу на дизельне паливо з масовою часткою сірки більше 0,2% збільшена до EUR95 за тонну, з масовою часткою сірки від 0,035% до 0,2% - до EUR85 за тонну, від 0,005% до 0,035% - до EUR80 за тонну, не більш ніж 0,005% - до EUR70 за тонну.

Верховна Рада України 23 грудня ввела тимчасову цільову надбавку до ставок ввізного мита в розмірі 13% на весь імпорт, за винятком критичного, перелік якого буде визначати Кабінет міністрів.

Передбачається, що тимчасові цільові надбавки будуть діяти протягом, як мінімум, шести місяців, після чого уряд може продовжити їх ще на шість місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua