Прогноз: До кінця січня-2009 курс гривні на готівковому ринку може зміцнитися до 7,2-7,45 грн/1 дол.


Прогноз: До кінця січня-2009 курс гривні на готівковому ринку може зміцнитися до 7,2-7,45 грн/1 дол.

До кінця січня 2009 року курс гривні на готівковому ринку може зміцнитися до 7,2-7,45 грн/$1, вважає директор казначейства банку "Хрещатик" (Київ) Олексій Козирєв.

"Під кінець року експортери, розуміючи, що курс уже наближається до пікової величини і сенсу притримувати валютний виторг уже нема, почнуть продавати валюту для закриття своїх гривневих зобов'язань по році.

Населення традиційно для передноворічного періоду також почне поступово здавати долари для покупки новорічних подарунків. Крім того, у передсвятковий період значно збільшаться грошові перекази від гастербайтерів родичам в Україні. Це приведе до деякого збільшення пропозиції готівкової валюти на ринку і ситуативного зниження тиску на готівковий валютний ринок", - сказав Козирєв агентству "Інтерфакс-Україна".

Разом з тим, у числі факторів, які можуть надалі чинити девальваційний тиск на гривню, експерт назвав негативне сальдо торговельного балансу, неврегульованість питання заборгованості України за газ і цін на його закупівлю в майбутньому, а також політичну нестабільність.

Курс гривні на міжбанку з початку поточного року знизився на 54,8% - до 7,825 грн/$1, тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн/$1. З початку року офіційний курс гривні знизився на 48,2% - до 7,4868 грн/$1.

У листопаді Нацбанк продав на валютному ринку (у доларовому еквіваленті) на $3 млрд 398,6 млн більше, ніж купив, тоді як у жовтні - $4 млрд 114,8 млн. За даними Нацбанку, загальний обсяг операцій на міжбанку в листопаді в порівнянні з жовтнем скоротився на 21,8% - до $16 млрд 418,8 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua