Уповільнення інфляції у Великобританії в 2009р буде рекордним за 10 років


Уповільнення інфляції у Великобританії в 2009р буде рекордним за 10 років

Уповільнення інфляції у Великобританії в 2009 році на тлі поглиблення рецесії буде рекордним з листопада 1999 року, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на опитування, проведене Банком Англії.

В опитуванні взяли участь 2065 респондентів, воно проводилося з 13 по 18 листопада.

Згідно із середнім прогнозом ЦБ, у наступному році зростання споживчих цін складе 2,8% проти 4,4%, що очікувалися в серпні.

Банк Англії повинен запобігти дефляції на тлі уповільнення темпів економічного зростання, відзначив представник ЦБ Великобританії Ендрю Сентенс. Рецесія в економіці країни може виявитися такою ж глибокою і тривалою, як це було в середині 70-х, додав Э.Сентенс.

Минулого тижня ЦБ Великобританії знизив базову процентну ставку до мінімуму з 1951 року на побоюваннях, що інфляції буде нижчою від цільового рівня 2%.

"Інфляція випарувалася", - заявив економіст Bank of America у Лондоні Метью Шаррат.

"Прогноз інфляції знижується і продовжить знижуватися в наступному кварталі, - відзначив економіст BNP Paribas SA у Лондоні Алан Кларк. - У базових процентних ставок є шанси продовжити опускатися, і велика ймовірність того, що вони впадуть до нуля".

Інфляція у Великобританії в жовтні сповільнилася до 4,5% у річному вирахуванні в порівнянні з 5,2% у вересні, що було максимальним рівнем за 11 років. Скорочення темпів інфляції в жовтні було максимальним з 1997 року.

У порівнянні з вереснем споживчі ціни в жовтні знизилися на 0,2%, тоді як аналітики очікували підйому на 0,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua