Термін розміщення додемісії акцій ПІБ може бути знову продовжено


Термін розміщення додемісії акцій ПІБ може бути знову продовжено

Термін розміщення додаткової емісії акцій Промінвестбанку (ПІБ, Київ) на суму 900 млн грн може бути знову продовжений, повідомило інформоване джерело, близьке до Нацбанку України (НБУ).

"До теперішнього часу гроші не надійшли. Очевидно, сьогодні вже не надійдуть. Термін розміщення додаткової емісії акцій, напевно, знову буде продовжений", - сказав фінансист агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок увечері.

Як повідомлялося, наказом тимчасового адміністратора Промінвестбанку від 25 листопада 2008 року термін розміщення акцій був продовжений до 28 листопада, пізніше - до 8 грудня 2008 року.

Востаннє термін перенесли через внесення змін у план фінансового оздоровлення ПІБ, які потрібно було погодити із центральним банком.

НБУ з 7 жовтня ввів у Промінвестбанку тимчасову адміністрацію. Влада країни розглядала можливість фінансового оздоровлення банку за рахунок націоналізації або залучення приватного інвестора.

Однак 11 листопада голова тимчасової адміністрації банку, заступник голови НБУ Володимир Кротюк повідомив, що інвестором ПІБ стала австрійська холдингова компанія SLAV AG, співвласниками якої є брати Андрій і Сергій Клюєви.

Спочатку нові стратегічні інвестори кредитно-фінансової установи взяли на себе зобов'язання до 25 листопада викупити акції додемісії банку на суму 900 млн грн, у результаті чого статутний капітал банку зросте до 1,1 млрд грн. Крім того, нові власники запланували до 5 грудня внести в банк депозит або надати субординований кредит на суму 3,6 млрд грн. У випадку виконання інвесторами всіх зобов'язань тимчасова адміністрація з ПІБ буде виведена. У протилежному випадку можливе повернення до питання про націоналізацію банку.

ЗАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промінвестбанк) засновано в 1992 році. За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2008 року за розміром загальних активів (27,651 млрд грн, або 3,66% сукупних активів банківської системи) Промінвестбанк посідав шосте місце серед 181 банку, що діяв у країні.

Найбільшими акціонерами Промінвестбанку на 1 жовтня 2008 року були чотири фізичні особи, які сумарно володіли 39,71% статутного капіталу банку: Володимир Матвієнко володів 9,97% статутного капіталу, Галина Матвієнко - 9,96%, Ірина Матвієнко - 9,85%, Павло Матвієнко - 9,93%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Промінвестбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua