Пинзеник: Ризики високої інфляції в Україні відсутні


Пинзеник: Ризики високої інфляції в Україні відсутні

Виходячи з поточних умов, ризики високої інфляції в Україні відсутні, вважає міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

"В умовах, які склалися, якщо не буде допущено помилок, у країні немає ризиків високої інфляції", - наводяться його слова в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.

У повідомленні не вказується очікуваний рівень інфляції в країні в 2008 і в 2009 р., але підкреслюється, що листопадовий показник зростання споживчих цін не викликає побоювань.

"У мене не викликає тривоги показник зміни споживчих цін (інфляції) 1,5%. По-перше, він менший від попереднього місяця (1,7%) і значно нижчий від показника листопада попереднього року (2,2%). По-друге, майже не змінилися ціни на продовольчі товари (+0,2% проти +2,3% у листопаді попереднього року)", - підкреслює В.Пинзеник.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в листопаді склала 1,5%, з початку року - 19,8%. При цьому в умовах економічного спаду, що почався, ціни в промисловості в листопаді впали на 6,5%, однак з початку року їх зростання склало 23,5%.

За оцінкою Міністерства економіки, інфляція цього року може скласти близько 21%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua