658
У Зімбабве з'явилася нова купюра номіналом 200 млн зімбабвійських дол.
— Валюта
У Зімбабве з'явилася нова грошова купюра номіналом 200 млн зімбабвійських дол., повідомив міністр фінансів країни Самюел Мумбенгегві, передає CNN.
4 грудня ц.р. уряд країни вже ввів в обіг купюру номіналом 100 млн зімбабвійських дол., після чого буханець хліба подорожчав з 2 млн зімбабвійських дол. до 35 млн.
Країна страждає від регулярного зростання інфляції. Так, в липні ц.р. вона склала рекордні 231 млн відсотків. Попередній рекорд споживчі ціни в Зімбабве поставили в червні ц.р., збільшившись на 11,27 млн відсотків.
20 липня ц.р. через інфляцію Центробанк Зімбабве оголосив про випуск в обіг банкноти номіналом 100 млрд зімбабвійських доларів. 1 серпня ц.р. почалася деномінація національної валюти: 10 млрд зімбабвійських дол. було прирівняно до 1 дол.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Населення зменшило у лютому купівлю валюти більш як на третину
Чи є підстави для того, щоб курс «вилітав у космос» — коментар НБУ
Ексчлен Ради НБУ пояснив, чому євро не замінить в Україні долар
Війна в Ірані: як це вплине на долар та євро цього тижня? Ось що буде з вашими грошима
Валютні інвестиції в Україні: варіанти та суми на старті 2026
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
