Бернанке: Подальше зниження ставок "ймовірне"


Бернанке: Подальше зниження ставок "ймовірне"

Голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке закликав до рішучих дій із захисту американської економіки і заявив, що ФРС готова прямо купувати цінні папери та підтримувати ринки, у той час як дисконтні ставки наближаються до нуля, повідомляє Reuters.

"Економічна політика нашої країни повинна бути направлена на ризики для фінансової стабільності і зростання економіки, з якими ми зіткнулися", сказав Бернанке під час виступу у Торговельній палаті Остіна, Техас.

Новий президент США Барак Обама планує представити пакет фінансово-бюджетних заходів, спрямованих на підтримку економічного зростання, після вступу на посаду 20 січня, однак він не повідомляє подробиць цього плану і говорить, що він ще в роботі.

Бернанке заявив, що подальше зниження дисконтних ставок нижче нинішнього рівня ставки ФРС по основних фондах, що перебуває на рівні 1%, "звичайно, імовірно", але дав зрозуміти, що ФРС використає також нетрадиційні методи допомоги економічному зростанню.

"Хоча традиційна політика дисконтних ставок обмежена тим, що номінальні дисконтні ставки не можуть опуститися нижче нуля, друга стріла в сагайдаці ФРС, надання ліквідності, залишається ефективною", - сказав він.

Бернанке заявив, що ФРС, можливо, буде прямо купувати довгострокові цінні папери, емітовані міністерством фінансів США і структурами, що користуються державною підтримкою, щоб впливати на прибутковість і стимулювати попит. Він додав, що ФРС може вжити і більш широкі заходи.

"Федеральна резервна система може підтримувати ліквідність не тільки фінансових установ, але й безпосередньо фінансових ринків, як ми недавно зробили відносно ринку комерційних цінних паперів", - сказав він.

На думку більшості спостерігачів, ФРС знизить дисконтні ставки по основних фондах на половину процентного пункту, до 0,50%, на найближчому засіданні, призначеному на 15-16 грудня.

Незважаючи на заходи вжиті ФРС, Бернанке попередив, що не слід очікувати швидкого видужання економіки.

"Про ймовірну тривалість фінансової кризи важко судити, і внаслідок цього невизначеність із приводу економічних перспектив нетипово велика. Але навіть якщо функціонування фінансових ринків продовжить поліпшуватися, економіка в цілому залишиться слабкою протягом деякого часу", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua