498
Мінрегіонбуд виступає за перепродаж земельних ділянок, що простоюють
На нараді прем'єр-міністра Юлії Тимошенко із представниками будівельної галузі глава Міністерства регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда заявив, що органи місцевого самоврядування повинні переглянути "всі факти виділення земельних ділянок під забудову".
"Варто переглянути рішення щодо ділянок, які не задіяні більше двох-трьох років, і, можливо, знову виставити їх на ринок для тих, хто сьогодні в силах будувати", - процитували в п'ятницю міністра в прес-службі Мінрегіонбуду. Пан Куйбіда відзначив також, що органи місцевого самоврядування повинні максимально спростити дозвільні процедури та сприяти учасникам будівельного ринку, "починаючи з виділення земділянки і закінчуючи введенням об'єкта в експлуатацію".
Із простоєм виділених ділянок місцева влада намагалася боротися і раніше. Наприкінці 2006 року голова комісії Київради з питань земельних відносин Олексій Євлах розповідав Ъ про плани ввести диференційовану плату за нераціональне використання землі, якщо через два роки після її відведення будівництво не почате. Він тоді пояснював, що забрати у власників невикористану землю Київрада не має права, а введення податку змусить забудовників визначитися - почати будівництво або продати ділянку.
Ініціатива Київради так і не була реалізована, але 16 вересня Верховна рада прийняла закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо сприяння будівництву", що передбачає збільшення податку для власників ділянок, що простоюють. Так, ст. 7 закону "Про плату за землю" передбачає оплату земельного податку в п'ятикратному розмірі у випадках перевищення терміну будівництва, установленого титулом будівництва об'єкта; відсутності затвердженого титулу будівництва на об'єкт, під яким надана земельна ділянка; перевищення термінів, установлених для будівництва об'єкта при наданні земділянки і для завершення будівництва об'єкта, визначеного умовами приватизації.
Начальник юридичного відділу компанії "ВЕГА консалтинг" Віктор Кобилянський нагадує, що з переданих за останні кілька років місцевою владою ділянок більша їхня частина не використовується власниками, оскільки вони купували землю для подальшого перепродажу. "Порушення в цій сфері є. Юридично законодавством передбачені заходи для передачі ділянки іншому користувачеві. Це можна і потрібно робити. Інше питання, що для того, щоб передати права на оренду землі іншому користувачеві, необхідно спочатку забрати їх у попереднього. І кожне подібне питання буде вирішуватися через суд", - відзначив пан Кобилянський.
Тим часом директор з розвитку проектів житлової і готельної нерухомості компанії "XXI століття" Сергій Овчинников стверджує, що зараз не найвдаліший час для подібних заходів з боку уряду і місцевої влади, тому що через кризу ні в кого немає коштів на будівництво. "Крім того, початок будівництва часом затягується саме на два-три роки через тривалу процедуру одержання дозвільної документації", - підкреслив пан Овчинников.
Олена Синицина
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною