НБУ запланував цільову інтервенцію для підтримки курсу на готівковому ринку


НБУ запланував цільову інтервенцію для підтримки курсу на готівковому ринку

Національний банк України (НБУ) планує до кінця жовтня здійснити цільову інтервенцію на суму до $150 млн для підтримки курсу на готівковому ринку, повідомив голова НБУ Володимир Стельмах.

"Нацбанк, безумовно, буде підтримувати курс на готівковому ринку... Ми її (цільову інтервенцію) зараз оцінюємо десь у рамках $150 млн", - сказав він журналістам у середу.

За його словами, валютні кошти планується продати чотирьом комерційним банкам, які зможуть завести додаткову суму готівки в Україну.

Голова Нацбанку пояснив, що ці чотири кредитно-фінансові установи є основними постачальниками готівкової іноземної валюти в країну, розмір квоти кожного із цих банків в інтервенції буде залежати від розміру їхнього капіталу.

При цьому він відзначив загострення проблеми з готівковими коштами на міжнародному ринку. "Ті, хто продає готівкову валюту нашим банкам за кордоном, теж ліміти встановлюють", - пояснив Стельмах.

Голова НБУ також відзначив, що, ухвалюючи рішення щодо проведення інтервенцій для підтримки готівкового ринку, Нацбанк змушений знаходити певний баланс між курсовими та депозитними пріоритетами, оскільки спостерігається перетік гривневих коштів з депозитів у банківській системі на готівковий валютний ринок.

"За 20 днів жовтня депозити (сукупний обсяг) у нас знизилися на 17,6 млрд грн: вони пішли в готівку, а готівка пішла на валютний ринок", - сказав Стельмах.

За його даними, за цей період 4 млрд грн зняли з депозитів юридичні особи, тоді як 13,6 млрд грн - фізичні: відтік вкладів почасти пов'язаний з подіями навколо Промінвестбанку, у якому з 7 жовтня була введена тимчасова адміністрація.

Як повідомлялося, населення України у вересні-2008 купило іноземну валюту на $1,321 млрд більше, ніж продало, тоді як у серпні - на $568,9 млн. При цьому загальний обсяг угод на готівковому ринку у вересні виріс на 7% у порівнянні із серпнем - до $6,391 млрд.

Голова Нацбанку також повідомив, що банківські установи країни дотримуються встановлених Нацбанком обмежень: з 13 жовтня НБУ дозволив відхилення між курсом покупки та продажу готівкової іноземної валюти на рівні не більше 5%.

При цьому, за його словами, у касах комерційних банків є готівкова валюта на $1 млрд, що є цілком прийнятним обсягом. У зв'язку із цим він відзначив, що Нацбанк може провести розслідування щодо штучного "притримування" доларів кредитно-фінансовими установами.

Втім, за словами голови Нацбанку, попит на готівкову іноземну валюту в країні зберігається на підвищеному рівні: у жовтні населення щодня купувало валюти на $28-30 млн більше, ніж продавало.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua