Джордж Сорос вимагає для світової економіки нового двигуна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Джордж Сорос вимагає для світової економіки нового двигуна

930
Ера "ринкового фундаменталізму", тобто безоглядної віри в здатність ринків коректувати самих себе - "підійшла до кінця". Це підтвердила "нинішня економічна катастрофа, що була породжена самим же ринком", вважає один із провідних інвесторів світу Джордж Сорос.
Він вважає, що внутрішній споживчий ринок у США перестав бути локомотивом світової економіки.
В інтерв'ю компанії некомерційного телебачення Пі-Бі-Ес у п'ятницю він сказав, що "фінансова система стоїть на краю катастрофи". "Я сподіваюся, що вона не перейде цю грань, оскільки це відбувається вкрай рідко, - сказав Сорос. - Таке трапилося тільки один раз - в 1930-і роки. З тих пір щоразу, коли відбувалася фінансова криза, її вдавалося розв'язати. Нинішня криза - найсерйозніша з 30-х років".
За його словами, одним з уроків світової кризи 30-х років стало те, що "не можна дозволити впасти фінансовій системі". "На жаль, влада запізнюється із вживанням заходів і реагує на ці кризи в міру їхнього виникнення, - вважає Сорос. - Вони не цілком розуміють суть проблеми. Тому вони не діють на випередження і не беруть ситуацію під контроль".
Фінансист розкритикував план порятунку банківської системи, розроблений американським мінфіном, що передбачає скупку в банків безнадійних боргів на суму до 700 млрд доларів. Замість цього, вважає він, уряд повинен прямо вливати капітали в банки, що потрапили в лихо, тобто "рекапіталізувати" їх. Сорос переконаний, що все, що робив дотепер уряд США з метою стабілізації фінансового ринку, було невірним.
У зв'язку з цим він висловився за якнайшвидший відхід зі своєї посади міністра фінансів США Генрі Полсона , що, за його словами, "представляє саме той тип фінансового управління, що і завів нас у лихо". "Я дуже сподіваюся на те, що через кілька місяців у нас буде новий уряд і він буде робити те, що потрібно", - сказав він.
У першу чергу, на переконання Сороса, необхідно якщо не зупинити, то хоча б сповільнити падіння ринку житла. Для цього потрібно "звести до мінімуму число відчужень житла за несплату боргів і переглянути умови виділення іпотечних кредитів таким чином, щоб вони дозволяли людям їх виплачувати". "Власникам будинків необхідно дати послаблення для того, щоб вони платили менше, - сказав він. - А вартість заставної не повинна перевищувати вартості самого будинку".
За його словами, зараз у США налічується 10 млн будинків, ринкова вартість яких нижча від суми іпотечного кредиту, і дуже скоро це число може перевалити за 20 млн. Сорос вірить у те, що капіталізм переживе нинішні труднощі. У той же час він переконаний у тому, що "час, коли Америка могла дозволити собі мати всі дефіцити, що збільшуються, платіжного балансу і споживати на шість із половиною відсотків більше, ніж ми виробляємо, підійшов до кінця". "Протягом останніх 25 років двигуном, що штовхав світову економіку, був американський споживач, що витрачав більше, ніж відкладав, більше, ніж він виробляв, - сказав фінансист. - Тепер цей двигун відключений. Йому прийшов кінець. Нам потрібний новий мотор".
За матеріалами:
Деньги.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас