Грінберг: У Росії не фінансова криза, а криза регулювання фінансових інститутів


Грінберг: У Росії не фінансова криза, а криза регулювання фінансових інститутів

Коментує директор Інституту економіки РАН Руслан Грінберг: Заходи, вжиті урядом Росії щодо стабілізації фондового ринку, здаються цілком розумними і правильними.

Інше питання наскільки відповідально поведуться три банки - Ощадбанк, ВТБ і Газпромбанк, яким направляється значний обсяг коштів. Адже може трапитися і так, що великі банки займуть егоїстичну позицію, тим більше, що їхньому менеджменту нічого не загрожує. У цьому випадку постраждають середні та дрібні банки. Вони не дуже помітні в Москві, але зате виконують основний обсяг роботи в регіонах.

У цілому, правильно, що ухвалено рішення накачати фінансову систему ліквідністю. Валютні резерви в країні скорочуються, але на це не слід реагувати. Їх накопичено досить багато. Важливіше зараз відбити атаку на рубль.

Мова йде скоріше не про фінансову кризу в Росії, а про кризу регулювання фінансових інститутів. Десь держава здійснює надмірне втручання, а десь її присутності, виконання наглядових функцій немає взагалі.

Загальні рекомендації про необхідність удосконалювання системи банківського і фінансового нагляду звучать досить абстрактно. Слід уточнити “тонкі” місця такої роботи і тоді можна давати конкретні рекомендації. У кожному разі краще вживати превентивних заходів, ніж потім при настанні наслідків недоліків у роботі намагатися щось виправляти.

У цей час я особисто б купував акції “блакитних фішок”.

Відносно виділених сьогодні коштів урядом для стабілізації можна сказати, що поки їх досить. Правда, їх ніколи не буває багато. Але в цьому випадку краще виділити навіть більше, ніж потрібно реально. Вжиті заходи, швидше за все, заспокоять ринки. У цілому, дивлюся на складну ситуацію з оптимізмом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua