У Києві заборонять палити в під'їздах, на пляжах, у парках і скверах


У Києві заборонять палити в під'їздах, на пляжах, у парках і скверах

У Київраді був погоджений проект рішення, що визначає місця, у яких паління буде заборонено.

Про це повідомила голова комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту, депутат від Блоку Черновецького Алла Шлапак.

За її словами, відповідно до проекту планується заборонити вживати тютюнові вироби в Києві на території наступних об'єктів:

- дитячі майданчики,

- місця для дитячого відпочинку, включаючи ігротеки, комп'ютерні клуби та кінотеатри,

- зупинки громадського транспорту,

- ліфти, під'їзди,

- гуртожитки,

- підземні переходи,

- таксофони,

- церкви,

- заклади освіти, охорони здоров'я, культури та фізкультури,

- офісні приміщення,

- заклади торгівлі,

- зони відпочинку, включаючи парки, пляжі і сквери,

- органи державної влади і місцевого самоврядування.

Перераховані об'єкти будуть зобов'язані облаштувати ізольовані місця для паління з обладнанням спеціальних інформаційних табличок.

Київрада має намір, за словами Шлапак, розглянути даний проект на сесії 28 серпня або ж у вересні, після його узгодження регуляторною комісією міськради.

Шлапак також нагадала, що даний проект розглядався ще Київрадою минулого скликання, однак у зв'язку з перевиборами "загальмувався".

Відповідно до рішення, на порушників цих положень будуть накладати адміністративні штрафи, передбачені законодавством України. "Штрафи невеликі - 18 грн. Тому ми будемо дуже сподіватися на свідомість суспільства", - відзначила Шлапак.

Виконання даного рішення буде контролюватися Головним управлінням з питань благоустрою, а також Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища.

При затвердженні всіх проектів з будівництва та реконструкції будуть вимагати, щоб ураховувалися місця для курців. Після ухвалення рішення планується здійснити перевірки всіх об'єктів.

"А що стосується власників, у договорах оренди та інших документів, буде вказуватися, що вони зобов'язуються виконувати дані рішення. В іншому випадку, недотримання правил буде основою для розірвання або непродовження договорів оренди", - сказала Шлапак.

Вона також пояснила, що рішення Київради необхідне для того, щоб підсилити і зробити більш ефективним контроль за палінням у столиці з боку правоохоронних органів.

За словами Шлапак, чинного закону України, а також розпорядження київського міського голови для цього недостатньо. Необхідний регуляторний акт місцевої ради. "Розпорядженням не можна зобов'язати змінити вимоги до орендарів і забудовників, а рішення Київради має таку силу", - сказала Шлапак.

Нагадаємо, з наступного року любителів пити хмільний напій у громадських місцях збираються карати штрафом мінімум 200 гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Києві заборонять палити в під'їздах, на пляжах, у парках і скверах» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua