Огляд національного фондового ринку: індекс ПФТС


Незважаючи на те, що активність інвесторів на фондовому ринку значно підвищилася минулого тижня в порівнянні з тижнем до 12 липня, індекс ПФТС не зміг зміцнитися. За підсумками минулого тижня акції українських підприємств знову втратили в ціні, у результаті чого індекс ПФТС знизився на 61.65 пункту. Зниження минулого тижня стало вже 9 падінням котирувань за підсумками тижня, у результаті чого тільки за цей період ПФТС втратив у ціні більше 35%. З початку року національний фондовий індекс вже впав на 46.5%, і поки що яких-небудь технічних або фундаментальних причин для зростання котирувань не спостерігається.

Варто також відзначити, що обсяги торгів цінними паперами минулого тижня значно виросли, зміцнившись до 1138 млн. грн. До цього обсяги торгів за тиждень значно знизилися, упавши до мінімального значення за останні 6 тижнів на рівні 859 млн. грн. Протягом тижня обсяги торгів за підсумками одного дня сильно відрізнялися. За перші 3 торговельних дні обсяги були відносно стабільними й досягли середнього значення в 188 млн. грн. У четвер активність інвесторів значно впала, досягши значення в 65 млн. грн. А в останній день минулого тижня торги досить сильно оживилися, у результаті чого угод на покупку-продаж цінних паперів було укладено на 507.7 млн. грн.

Мінімальне значення індексу, до якого знижувалися котирування минулого тижня, було на рівні 610.20. Нижче цього рівня котирування були ще в лютому 2007 року. Цього року індекс ПФТС уже втратив 83.5% зароблених в 2007 році позицій. І якщо подальше зниження котирувань на фондовому ринку продовжиться такими ж темпами, то під кінець року вартість цінних паперів українських підприємств може знизитися до рівня 2006 року - 400 - 440 пунктів. Також, оцінюючи перспективи подальшого розвитку ситуації на ринку, не варто забувати, що за підсумками минулого місяця індекс ПФТС втратив рекордну кількість пунктів - 144.65, упавши з рівня 912.25 до 767.60. У поточному місяці котирування вже знизилися на 138.6 пунктів, і тенденція зниження на графіку сигналізує про те, що в поточному місяці раніше встановлений рекорд буде переписаний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua