0 800 307 555
0 800 307 555

Група "Приват" може продати частку в своїх НПЗ


Група "Приват" може продати частку в своїх НПЗ

Група ПриватБанку, що контролює нафтопереробні заводи "Нафтохімік Прикарпаття" (Івано-Франківська область) і "Галичина" (Львівська область) веде переговори з Державною нафтовою компанією Азербайджану (ДНКАР або Socar) про продаж частини акцій цих НПЗ в обмін на поставку азербайджанської нафти на заводи. Про це повідомив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Докладно я не знаю, але такі переговори ведуться", - сказав він, підкресливши, що сторони поки не розкривають деталей переговорів.

У свою чергу директор енергетичних програм центру "Номос", колишній заступник голови правління компанії "Укртранснафта" Михайло Гончар повідомив Українським Новинам, що аналогічні переговори велися і в 2006 році.

Тоді, за його словами, крім покупки азербайджанською компанією акцій українських НПЗ для подальшої спільної модернізації, мова йшла також і про придбання ДНКАРом автозаправних станцій компанії "Укрнафта", оперативне управління над якою також утримує група ПриватБанку.

"Це була мета для ДНКАРу вийти на ринок за межами Азербайджану", - відзначив Гончар.

ДНКАР займається розвідкою, будівництвом гідротехнічних споруд і свердловин на суші і морі, розробкою родовищ, видобутком нафти та газу і їхньою переробкою, реалізацією нафтопродуктів.

"Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" готові щорічно переробляти по 1,5 млн. тонн нафти азербайджанського походження.

Раніше Мінпаливенерго доручило компанії "Укртранснафта" проаналізувати можливість запуску "Одеса-Броди" в аверсному режимі для переробки нафти на "Нафтохіміку Прикарпаття" і НПК "Галичина".

На початку 2008 р. Азербайджан заявляв про готовність надати 5 млн. тонн нафти на рік для транспортування по "Одеса-Броди" в аверсному режимі з подальшою переробкою на цих заводах.

"Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" контролюються групою ПриватБанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua