Для боротьби з інфляцією НБУ необхідно лібералізувати курс гривні


Для боротьби з інфляцією НБУ необхідно лібералізувати курс гривні

Зміцнення курсу гривні необхідно для ліквідації імпорту інфляції в Україну, пов'язаного з падінням курсу долара до основних світових валют, вважає відомий економіст, професор і старший науковий співробітник міжнародного інституту ім.Петерсона Андерс Аслунд.

"За підсумками березня, у вас інфляція 26% до березня 2007 року. Думаю, першопричина такого великого рівня - прив'язка гривні до долара", - сказав Аслунд на прес-конференції в Києві в четвер.

"Відомо, що у світі спочатку долар подешевшав відносно євро на 12%, а це значить, що Україна імпортувала 12% інфляції через прив'язку до долара. Просто дайте волю курсу гривні, тоді інфляція відразу знизиться", - пояснив він.

При цьому, на думку експерта, Нацбанку України потрібно не тільки лібералізувати курс гривні, а й поступово збільшувати ставку рефінансування.

"Зараз ставка рефінансування НБУ - 16%, інфляція, як я сказав 26% - це не нормально. Потрібне поступове підвищення ставки до позитивної відносно інфляції", - відзначив Аслунд. Він пояснив, що одержання банками рефінансування з боку НБУ з такою ставкою при ринковому рівні ставки понад 30% річних є "великим подарунком".

Економіст також вважає, що причиною великої інфляції в березні не є збільшення соціальних виплат. На його думку, стан зовнішнього боргу України, платіжний баланс і золотовалютні запаси також не можуть істотно впливати на рівень інфляції

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua