Трейдера, що довів до банкрутства французький банк, прихистила фірма з безпеки


Трейдера, що довів до банкрутства французький банк, прихистила фірма з безпеки

Співробітника банку Societe Generale Жерома Кервьєля, що обвинувачується в завданні мільярдних збитків , взяли на роботу у фірму із забезпечення безпеки.

Як повідомляє агентство France Presse, з посиланням на Жан-Раймон Лемера, голову фірми, що прийняла Кервьєля на роботу, LCA, колишній трейдер працює в компанії як консультант із початку квітня. Компанія Лемера спеціалізується на "забезпеченні інформаційної безпеки проектів в сфері розвитку та інтеграції". Саме Лемер, відзначає агентство, знайшов Кервьєлю житло, коли тому висунули перші обвинувачення.

18 березня після 37 днів тюремного ув'язнення 31-річний Кервьєль був звільнений під заставу на час слідства. Йому ставиться в провину підробка документів, нелегальний доступ до комп'ютерів співробітників і незаконні операції на біржі.

Societe Generale звинувачує його в тому, що через несанкціоноване відкриття біржових позицій на суму більш ніж 50 мільярдів євро банк зазнав колосальних збитків. Однак Кервьєль стверджує, що вищестоящі співробітники банку були в курсі його дій і не заперечували, поки махінації приносили прибуток.

Суд заборонив колишньому трейдеру з'являтися в місцях, пов'язаних з фінансовими операціями, і зобов'язав його щотижня відзначатися в поліції. Якщо він не виконає ці умови, то йому загрожує штраф на суму 370 тисяч євро і трирічне ув'язнення.

Про махінації Кервьєля стало відомо 24 січня 2008 року. У лютому Societe Generale оголосив про рекордні збитки в четвертому кварталі 2007 року, які склали 4,93 мільярди доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua