Збільшення ціни на нафту обійшовся світові в 500 мільярдів доларів


Збільшення ціни на нафту обійшовся світові в 500 мільярдів доларів

Підвищення ціни на нафту на 10 доларів коштує глобальній економіці 500 мільярдів доларів. Про це заявив колишній прем'єр-міністр Італії Романо Проді у ході Міжнародного енергетичного форуму.

За його словами, необхідно підтримувати стабільні ціни на паливо. "Рівень цін повинен улаштовувати як виробників, так і споживачів, - наголосив він. - Ми повинні попередити ризики виникнення ситуації, коли енергоресурси стануть причиною конфлікту між різними регіонами світу".

Проді також виразив заклопотаність збільшенням цін на сільськогосподарську продукцію. За словами італійського екс-прем'єра, ціни зростають не тільки через попит, що збільшується, але й через усе більш широке використання біопалива, під вирощування сировини для якої надходять земельні ресурси.

Ціна на нафту на торгах в 18 квітня встановила черговий рекорд, перевищивши 117 доларів за барель. За оцінками експертів, така ціна є максимальною не тільки в номінальному, але й у реальному вираженні, тобто з виправленням на інфляцію. Одночасно рекорди б'ють ціни на пшеницю, рис і інші основні продукти харчування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua