Прогноз: Зростання ВВП в 2008р складе 6,6%, інфляція - 15,2%


Прогноз: Зростання ВВП в 2008р складе 6,6%, інфляція - 15,2%

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2008 році складе 6,6%, інфляція - 15,2%, прогнозують експерти Erste Bank (Київ).

"Із другої половини року відбудеться уповільнення темпів інфляції. Наш прогноз на 2008 рік - 15,2%", - сказав аналітик банку Віктор Стефанишин, представляючи на прес-конференції в четвер підготовлений Erste Bank аналіз економічної ситуації в Україні та перспектив на майбутнє.

За оцінкою експертів банку, інфляція в Україні до середини поточного року перевищить 20%, а під кінець року почне знижуватися. Серед основних факторів зростання інфляції - підвищення цін на нафту і природний газ, збільшення вартості продуктів харчування, а також ослаблення курсу долара.

"Ослаблення курсу долара імпортує інфляцію (в Україну) через високі ціни на імпорт", - відзначив на прес-конференції співголова департаменту макроекономіки та ринків облігацій Erste Group Юрай Котьян.

За оцінкою експертів, цього року дефіцит бюджету не вийде за межі 2% ВВП.

"На нашу думку, дефіцит бюджету в розмірі 2% від ВВП є цілком реалістичним планом на 2008 рік. (...) Позитивна динаміка надходження коштів у бюджет і перспективи доходів від приватизації дають можливість робити оптимістичні прогнози відносно реалізації бюджету на 2008 рік", - сказав Котьян.

Експерти банку прогнозують, що прямі іноземні інвестиції (ПІІ) у країну в 2008 році перевищать рекорд 2007 року ($9,2 млрд) і складуть $11 млрд.

"Зростання ПІІ буде тривати завдяки запланованим на 2008 рік злиттям і поглинанням у банківському секторі. Більше того, падіння долара вплинуло на здешевлення українських активів, що робить їх ще більш привабливими для європейських інвесторів", - говориться в аналітичному звіті.

За оцінкою експертів банку, надходження від приватизації в 2008 році перевищать заплановані $1,7 млрд і складуть приблизно $4-5 млрд.

Курс гривні на міжбанківському ринку в 2008 році в середньому складе 4,95 грн/$1, прогнозують експерти.

Як повідомлялося, за підсумками січня-лютого 2008 року інфляція в Україні склала 5,7%, зростання ВВП - 5,8%. Держбюджет на 2008 рік заснований на прогнозі інфляції на рівні 9,6% при зростанні реального ВВП 6,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua