Валютний ринок України буде лихоманити до квітня?


Валютний ринок України буде лихоманити до квітня?

Банкіри вважають, що на готівковому валютному ринку України зараз переважають ажіотажні настрої. Це стосується як американського долара, так й єдиної європейської валюти.

Банкіри сьогодні відзначають підвищений попит на євро, незважаючи на те, що на міжнародних ринках в останні дні його позиції щодо долара послабилися.

Міжнародний ринок впливає на наш готівковий ринок опосередковано. Це наша ситуація, українська. Світовий ринок змінюється, а в нас нічого не змінюється. Ажіотаж як був, так і залишився, - сказав в інтерв'ю УНІАН радник голови правління "Укргазбанку" Олександр Охрименко.

Експерти єдині в думці перспективи зниження в Україні готівкового курсу долара до кінця кварталу. У деяких регіонах вони прогнозують зміцнення української національної валюти до 4,5 грн. за 1 дол., хоча цей курс вони називають спекулятивним, а економічно обґрунтованим - на рівні 4,9 грн. за 1 дол.

Банкіри констатують дефіцит гривневих ресурсів у банківській системі України. Для їхнього поповнення банки активно реалізують долари, що створює ситуацію надмірної пропозиції на ринку. Зараз немає покупців на долар, а Нацбанк поки утримується від підтримки американської валюти, - сказав директор департаменту казначейства "БМ Банку" Тарас Кияк.

При цьому експерти вважають, що НБУ не допустить надмірного зниження американської валюти відносно гривні і буде втримувати курс у рамках раніше оголошеного коридору.

Стабілізація ситуації на валютному ринку України прогнозується тільки в квітні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua