Мінфін України розглядає можливість випуску держоблігацій серед фізосіб


Мінфін України розглядає можливість випуску держоблігацій серед фізосіб

Міністерство фінансів України розглядає можливість випуску державних облігацій для залучення коштів фізичних осіб, зокрема, для фінансування підготовки до чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, повідомив перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак на брифінгу в п'ятницю.

"Мінфін розглядає можливість залучення коштів фізичних осіб для фінансування держоблігацій, які могли б бути випущені під Євро-2012 або інші цілі", - сказав він.

Шлапак також підкреслив необхідність схвалити наміри уряду і Національного банку України здійснити негайні заходи з подолання інфляції, зокрема, забезпечити прямий доступ товаровиробників до споживачів шляхом організації ярмарків і ринків.

Разом з тим він підкреслив, що з інфляцією країні допоможуть боротися "більш системні речі: такі як розвиток підприємництва та більш жорсткий контроль над природними монополіями".

Шлапак також відзначив, що в українському суспільстві сильні інфляційні очікування. "І це суб'єктивний фактор, який потрібно усунути якомога швидше", - підкреслив він.

Разом з тим Шлапак відзначив, що в Україні інфляція значною мірою обумовлена зовнішніми факторами, зокрема, збільшенням цін на енергоносії і продовольчі товари. За його словами, найближчим часом буде тривати зростання цін у світі на ці групи товарів.

"Загальна ситуація створює в Україні причини для серйозного інфляційного тиску", - сказав заступник голови секретаріату.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в лютому 2008 року сповільнилася до 2,7% у порівнянні з 2,9% у січні. За підсумками січня-лютого інфляція склала 5,7%. Уряд України прогнозує інфляцію в 2008 році на рівні до 10%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua