Ощадбанк: Кількість зареєстрованих вкладників Ощадбанку досягла 5,147 млн людей


Ощадбанк: Кількість зареєстрованих вкладників Ощадбанку досягла 5,147 млн людей

Кількість вкладників, що зареєструвалися, Ощадбанку колишнього СРСР до 5 березня досягла 5,147 млн чоловік, повідомив глава правління ВАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк, Київ) Анатолій Гулей агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

"На рахунки 3,267 млн вкладників зараховані кошти виплат на суму $593 млн. Уже забрали гроші 2,665 млн вкладників, а ще 600 тис. вкладників ми запрошуємо прийти і забрати свої кошти", - сказав він.

За даними банкіра, Ощадбанк одержав з державного бюджету для здійснення виплат $631 млн.

Як повідомлялося, до 22 лютого 2008 року до відповідного реєстру було внесено 4,678 млн вкладників і виплачено більше 2,7 млрд грн. Прогнозується що загальна кількість вкладників може перевищити 20 млн чоловік.

Голова правління Ощадбанку також відзначив, що назвати загальну суму зобов'язань перед уже зареєстрованими вкладниками, поки неможливо, оскільки йде процес звірення даних. Разом з тим він нагадав, що на позабалансових рахунках Ощадбанку на початок року значилися зобов'язання перед вкладниками Ощадбанку к.СРСР у розмірі 115 млрд грн.

Як повідомлялося, БЮТ, лідер якого Юлія Тимошенко очолила уряд у грудні 2007 року, під час виборів заявив про намір у дворічний термін розрахуватися за внесками в Ощадбанку к.СРСР. За оцінками Рахункової палати України, розмір цих внесків, індексованих у середині 90-х минулого сторіччя в співвідношенні 1 радянський руб.: 1,05 грн, на початок 2007 року становив 127,9 млрд грн. Крім того, законодавство передбачало подальшу їхню індексацію на збільшення споживчих цін, що відтоді склало 3,7 рази.

У держбюджеті-2008 і прийнятих разом з ним законодавчих поправках закріплена відмова від індексації на рівень інфляції і виділення 6 млрд грн цього року для виплати вкладникам та їхнім спадкоємцям готівкою, а також 2 млрд грн - для платежів за електричну і теплову енергію, природний газ, водопостачання, квартирну плату шляхом безготівкових розрахунків. При цьому сума виплати "в одні рук" обмежена 1000 грн незалежно від кількості ощадкнижок і загальної суми на них.

Крім того, на додаткові компенсаційні виплати уряд Тимошенко планує направити близько 12 млрд грн, які має намір одержати від приватизації понад закладений у держбюджеті-2008 план на 8,6 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua