Одеса просить не допустити приватизацію Одеського припортового заводу


Одеса просить не допустити приватизацію Одеського припортового заводу

Одеса просить Президента Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, Верховну Раду й Раду національної безпеки й оборони не допустити приватизацію Одеського припортового заводу (ОПЗ, Одеська область) і провести його екологічну експертизу.

Рішення про прийняття звернення 22 січня прийняли депутати Одеської міської ради в ході сесії.

Ініціатор звернення - фракція Партії регіонів, представник якої Олексій Гончаренко зачитав звернення у ході сесії.

В зверненні міститься прохання про те, щоб розглянути питання доцільності продажу заводу й способів проведення приватизації, а також замовити екологічну експертизу підприємства й до її закінчення призупинити всі дії з приватизації заводу.

В зверненні сказано, що завод - екологічно небезпечне підприємство через велику кількість аміаку (120 тис. тонн) і близького розташування до Одеси (40 км).

У ньому сказано, що приватизація підприємства може мати негативні наслідки для Одеси й України з погляду екології, тому що до складу заводу входить цех перевантаження аміаку (120 тис. кубометрів), внесений до державного реєстру об'єктів підвищеної небезпечності.

Як повідомляло агентство, у середу Кабмін має намір розглянути умови приватизації Одеського припортового заводу й зміни до законодавства про приватизацію.

У серпні 2007 року Фонд державного майна виставив на конкурс 99,5% ОПЗ.

У вересні 2007 Ющенко призупинив затверджені Кабміном умови конкурсу з приватизації ОПЗ й 15 жовтня ФДМУ скасував конкурс.

У грудні 2007 Кабінет Міністрів затвердив список з 26 об'єктів першочергової приватизації на 2008 рік.

До переліку, зокрема, включено державний пакет з 99,57% акцій Одеського припортового заводу за номінальною вартістю 795,1 млн. гривень.

Одеський припортовий завод - 2-й за величиною виробник аміаку й карбаміду в Україні.

Завод спеціалізується на виробництві аміаку й карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить із країн СНД на експорт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua