ІЕА не вважає спад в США перешкодою для збільшення попиту на нафту


ІЕА не вважає спад в США перешкодою для збільшення попиту на нафту

Міжнародне енергетичне агентство вважає, що підвищення постачання нафти з ОПЕК допомогло знизити тиск на ринку нафти, однак уповільнення економічне.

Світовий попит на нафту в 2008 році зросте на 2,1 млн барелів на день, або на 2,5%, і складе близько 87,8 млн барелів на день. Даний прогноз виявився на 110 тис. барелів на день вищим від попереднього прогнозу, що був опублікований у листопаді. При цьому попит на нафту в 2007 році був переглянутий убік зниження на 60 тис. барелів на день.

На думку фахівців IEA, збільшення видобутку в Іраку та Анголі на 400 тис. барелів із серпня по листопад допомогло послабити дефіцитний тиск на ринку, що виник в результаті профілактичних робіт на родовищах Об'єднаних Арабських Еміратів.

З'явилися деякі ознаки того, що постачання з ОПЕК почали рости в грудні, говориться в доповіді. Середній обсяг поставок нафти з ОПЕК у листопаді склав 31,1 млн. барелів на день, що на 180 тис. барелів менше, ніж у жовтні. У період з вересня ціна на нафту продемонструвала потужне зростання, добравшись до рекордної позначки $99,29 21 листопада. Однак ОПЕК вирішила не змінювати офіційну квоту на видобуток під час зустрічі міністрів нафти 5 грудня в Абу-Дабі.

У доповіді також повідомляються дані щодо товарних запасів сирої нафти в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку. За жовтень запаси в ОЕСР скоротилися на 22,4 млн. барелів, що менше від середнього показника за 5 років.

В IEA вважають, що високі ціни на нафту можуть зберегтися навіть на тлі уповільнення економічного зростання в Північній Америці, оскільки основний приріст попиту у світі забезпечується бурхливим розвитком економік Китаю та Індії. В IEA вважають, що необхідний обсяг постачання нафти з ОПЕК в IV кварталі в 2007 році повинен становити 31,7 млн. барелів на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua