Лавров: Країни-транзитери порушують умови постачання російського газу в Європу


Лавров: Країни-транзитери порушують умови постачання російського газу в Європу

Стабільність постачання російського газу в Європу залежить не від РФ, а від країн-транзитерів. Про це заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

За його словами, у всіх випадках відповідальність за порушення постачання лежала саме на країнах, через які транспортується газ. "Європі потрібно вирішувати питання не з Москвою, а із країнами, що здійснюють транзит. У всіх випадках відповідальність за порушення поставок лежала саме на країнах, через які транспортується газ, - сказав глава МЗС Росії.

З Україною були підписані контракти на певних умовах, які порушила Україна. Те ж відбулося з Білорусією. В обох випадках ми не порушили жодного свого зобов'язання відносно як цих двох держав, так і західних країн, сказав С.Лавров.

"Путін відповідаючи на дзвінки своїх європейських колег, говорив їм, що, якщо вони так стурбовані, то нехай вплинуть на своїх партнерів, транзитні держави, щоб вони не були причиною занепокоєння. У підсумку це спрацювало. Президент Ющенко в січні 2006 р. висловив задоволення новим контрактом", - сказав глава МЗС РФ.

Він додав, що законне право Росії - домагатися торгівлі з іншими країнами без посередників. "Ми не хочемо продавати газ транзитом через країни, які будуть його красти або просто не платити за нього. Тому будуються порти, які дозволять експортувати паливо напряму в країни Європи", - сказав Лавров.

Нагадаємо, транзит природного газу через територію України здійснюється відповідно до умов довгострокового контракту між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", що діє до 2013 р. Газотранспортна система України складається з 36,6 тис. км магістральних газопроводів. Оператором системи є дочірня Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" компанія "Укртрансгаз".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua