Прокуратура порушила справу проти службовців Укртатнафти


Прокуратура порушила справу проти службовців Укртатнафти

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ЗАТ транснаціональної фінансово-промислової компанії Укртатнафта.

Їм інкримінуються ухилення від сплати податкових зобов'язань під час придбання із січня по жовтень 2007 понад 1,3млн т нафти і реалізації на внутрішньому ринку України майже 1 млн т нафтопродуктів, що завдало шкоди державі як основному акціонерові ЗАТ ТНФПК Укртатнафта за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст 364 КК України.

Досудове слідство у кримінальній справі перебуває на контролі Генеральної прокуратури України, повідомляє прес-служба ГПУ.

Наприкінці листопада на ЗАТ Укртатнафта прибула спецкомісія Генеральної прокуратури, що перевірить заяви голови правління Товариства Павла Овчаренка про доведення підприємства до банкрутства з боку колишнього керівництва, повідомив прокурор Кременчука Віктор Павлійчук.

До того, 15 листопада депутат Державної Думи РФ Сергій Чаплинський звернувся із запитом у МВС Росії і Федеральну податкову службу РФ із депутатським запитом, у якому міститься прохання провести перевірку дотримання менеджерами ВАТ Татнафта податкового законодавства при постачаннях нафти на Укртатнафту і, у випадку виявлення порушень, вжити відповідних заходів.

Раніше російські акціонери Укртатнафти звернулися до генпрокурора України Олександра Медведька, міністра внутрішніх справ Василя Цушка і голови ДКЦПФР Анатолія Балюка із проханням вжити заходів щодо дотримання законності при проведенні запланованих на 15 листопада зборів акціонерів НПЗ.

Татарстанські акціонери заявили, що не мають наміру брати участь у загальних зборах акціонерів компанії.

У липні Нафтогаз повідомив, що повернув собі контроль над підприємством, зосередивши в себе більше 61% акцій ЗАТ після того, як 18,3% акцій, що вважалися власністю приватних інвесторів, повернулися у власність держави за рішенням суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua