Ющенко: Україна залишається вірною домовленостям про добудову нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ


Ющенко: Україна залишається вірною домовленостям про добудову нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ

Україна залишається вірною досягнутим раніше домовленостям щодо реалізації проекту добудову нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ, заявив президент України Віктор Ющенко на спільній із президентом Польщі Лехом Качинським прес-конференції в Києві в четвер.

"Україна сумлінно ставиться до виконання всіх домовленостей у реалізації цього проекту", - сказав він.

Ющенко нагадав, що президенти обох країн, а також "у широкому форматі п'яти країн" пройшли "відповідну політичну дорогу на урядовому рівні і підписали всі необхідні угоди".

Глава української держави підкреслив, що в грудні необхідно пройти "етап капіталізації" проекту, щоб у першому кварталі наступного року прийняти техніко-економічне обґрунтування на рівні бізнес-структур.

Він відзначив, що на енергетичному саміті, що пройде в Києві в березні наступного року, буде обговорюватися питання реалізації проекту добудови нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ.

За словами Качинського, для Польщі важливо побудувати нафтопровід не тільки до Плоцька, але і до Гданська. "Ми хочемо показати, що Польща є транзитною країною, що об'єднає Україну, Азербайджан, Грузію", - сказав він.

Польський президент висловив упевненість, що нафтопровід до Гданська буде побудований.

Магістральний нафтопровід Одеса-Броди побудовано в 2001 році для транспортування каспійської нафти. Протягом декількох років він не використовувався. Наприкінці червня 2004 року уряд України дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному режимі.

Для реалізації проекту будівництва ділянки нафтопроводу Броди - Плоцьк довжиною близько 490 км "Укртранснафта" і польський нафтотранспортний монополіст Przedsiebiorstwo Eksploatacji Rurociagow Naftowych "Przyjazn" S.A. у липні 2004 року створили спільне підприємство "Сарматія". Основними напрямками діяльності компанії є підготовка проектно-кошторисної документації, залучення інвестицій, забезпечення будівельних робіт.

У жовтні 2007 року представники нафтогазових корпорацій Азербайджану, Грузії і Литви підписали договір про приєднання до спільного українсько-польського підприємства, створеного для реалізації проекту добудови нафтопроводу Одеса - Броди до польських міст Плоцьк і Гданськ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua