Уго Чавес пригрозив припинити постачання нафти в США


Уго Чавес пригрозив припинити постачання нафти в США

Президент Венесуели Уго Чавес пригрозив у п'ятницю припинити постачання нафти в США, якщо офіційний Вашингтон втрутиться в проведення призначеного на 2 грудня референдуму із приводу змін венесуельської конституції.

Виступаючи перед своїми прихильниками, Уго Чавес сказав, що в такому випадку, "Сполучені Штати не одержать жодної краплі нафти". "А якщо вони захочуть прийти і взяти нашу нафту, їм доведеться воювати з Венесуелою протягом 100 років", - заявив він.

Уго Чавес надає дуже великого значення майбутньому референдуму, і вважає, що він покаже, кого вибере народ: його - затятого супротивника і критика США чи його опонентів. "Ті, хто проголосують "за" - проголосують за Чавеса, а хто проголосує "проти" - проголосує за президента Сполучених Штатів Джорджа Буша", - сказав він.

Уго Чавес дуже популярний серед малозабезпеченої більшості населення Венесуели тим, що він витрачає великі кошти на соціальні потреби, але його критики вважають, що він отримує "занадто багато влади". Опитування громадської думки вперше показують відсутність значної переваги в підтримку венесуельського лідера, і багато хто побоюється, що або він, або його супротивники не визнають результатів плебісциту. Уго Чавес постійно звинувачує США у втручанні у внутрішні справи його країни, і вважає, що вони стояли і за невдалим переворотом 2002 року. Він часто погрожував припинити постачання нафти з Венесуели в США, що становить 12% від загального американського імпорту цього енергоносія, але жодного разу не привів свої погрози в дію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua