Експерт: Український банківський ринок очікує нова хвиля M&A


Експерт: Український банківський ринок очікує нова хвиля M&A

Український банківський ринок очікує нова хвиля злиттів і поглинань (mergers and acquisitions, M&A).

Таку думку висловив РБК-Україна директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, прогнозуючи можливий розвиток подій в українському банківському секторі.

Він відзначив, що український банківський сектор, на відміну від секторів інших країн Центральної і Східної Європи дуже тривалий період часу розвивався практично самостійно.

"Тут не було якихось великих іноземних банківських інституцій, і якщо вони приходили, то, як правило, створювали банки фактично з нуля". Однак, у міру розвитку українського банківського сектора, стабілізації макроекономічної ситуації, банківський бізнес став досить привабливим і досить вигідним, і в цьому плані банки, що знаходяться за кордоном, стали звертати велику увагу на українські банки, відзначає експерт.

За словами Бураковського, сьогодні український ринок розглядається інвесторами, як ринок країни з досить динамічним економічним розвитком. На цьому етапі, говорить експерт, у власників банків існує набагато більше можливостей вигідно продавати свій бізнес, ніж у випадку, коли країна або ще недорозвинена, або вже є розвиненою, і економічні процеси в ній характеризуються меншою динамікою. "Виходячи із усього цього, ми і бачимо великий інтерес, що буде тривати далі", - відзначив Бураковський.

За його словами, іноземним інвесторам вигідніше заходити через середні і відносно невеликі, але не через системні банки. Тому, що це коштує дешевше, і, крім того, простіше наростити діяльність по тих або інших видах операцій, ніж займатися серйозною реструктуризацією під себе великого банку з великою клієнтурою. Експерт додав, що, незважаючи на ці фактори, швидше за все нова хвиля M&A торкнеться і великих українських банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua