Кабмін планує створити біржу електроенергії


Кабмін планує створити біржу електроенергії

Кабінет Міністрів має намір створити біржу для торгівлі електроенергією в 2011 році. Про це говориться в розпорядженні Кабміну, затвердженому 28 листопада. Даним розпорядженням Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації концепції функціонування і розвитку оптового ринку електроенергії.

Відповідно до плану, Кабмін доручив Національній комісії регулювання електроенергетики, Міністерству палива та енергетики, Міністерству фінансів, державному підприємству "Енергоринок" в 2011 році створити біржу для торгівлі електроенергією.

Крім того, планом заходів передбачено в 2008-2009 роках розробку законопроектів про державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій у сфері енергетики, "Про ринок електроенергії України", внести зміни в закони "Про електроенергетику" і "Про природні монополії" та інші галузеві закони.

Також планується розробити проекти правил функціонування ринку обопільних умов для учасників ринку, реєстрації та обліку цих договорів і правил балансування обсягів купівлі-продажу електроенергії.

Галузевим відомствам також доручено в 2008-2009 роках розробити проекти правил забезпечення договірних гарантій для балансуючого ринку електроенергії, функціонування ринку допоміжних послуг, комерційного обліку електроенергії та ін.

Мінпаливенерго, НКРЕ і "Енергоринок" повинні до 2010 розробити кодекс магістральних мереж України, а до 2009 року - порядок здійснення процедур забезпечення безперервності енергозабезпечення.

Ці ж відомства в 2010 році зобов'язані впровадити спеціальний механізм балансування обсягів купівлі-продажу електроенергії і системи розрахунків у випадку виникнення дисбалансу, в 2014 році - впровадити ринок обопільних умов і балансуючого ринку електроенергії.

Як повідомлялося, тепер Національна комісія регулювання електроенергетики і консорціум компаній КЕМА (Італія)- ЕСА (Великобританія) розробляють план реформування оптового ринку електроенергії.

Його вартість становить близько 2,7 млн. доларів.

Оптовий ринок електричної енергії був створений в 1996 році з метою забезпечення споживачів електроенергією за мінімально можливою ціною на принципах конкуренції між генеруючими компаніями і між постачальниками.

У листопаді 2002 року Кабінет Міністрів постановою №1789 затвердив Концепцію функціонування і розвитку оптового ринку електричної енергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua