Газпром хоче частку в ТНК?


Газпром хоче частку в ТНК?

"Газпром" і російсько-британська ТНК-ВР відклали угоду по Ковиктинському газоконденсатному родовищу, можливо тому, що російський газовий концерн внадає перевагу половині всієї компанії, а не покупці окремих її активів.

Угоду купівлі "Газпромом" у ТНК-ВР 62,9% акцій "РУСІА Петролеум" - власника ліцензії на Ковикту, одне з найбільших газових родовищ у світі, планувалося закрити до 1 грудня. Однак, як повідомляє видання з посиланням на одного зі співробітників "Газпрому", угода відкладена на невизначений термін "з технічних причин" після зустрічі голови правління російського концерну і глави британської BP в четвер.

За словами менеджера "Газпрому", керівництво монополії взяло тайм-аут, щоб обміркувати покупку відразу частки в ТНК-ВР, одній із трьох найбільших російських нафтових компаній, а не окремого активу. Це підтвердив виданню і один з високопоставлених чиновників.

Зараз 50% акцій ТНК-ВР належать британській BP, ще 50% - російським акціонерам: 25% - "Альфа-груп", по 12,5% - "Ренові" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника. Разом з тим для покупки ТНК-ВР буде потрібно залучити серйозні кошти - 18-25 мільярдів доларів, нагадує співрозмовник в "Газпромі", а через кризу ліквідності позичити стільки важко і недешево.

Половина ТНК-ВР може обійтися "Газпрому" в 20-25 мільярдів доларів, відзначає аналітик "Трійки діалог" Валерій Нестеров. Це вище поточної ринкової капіталізації на 13-40% (у четвер у РТС ТНК-ВР коштувала 35,33 мільярда доларів), відзначає газета. Нестеров пояснює це премією за контроль. Експерт упевнений, що "Газпром" знайшов би таку суму і при капіталізації більш ніж в 300 мільярдів доларів може дозволити собі боргове навантаження у чверть трильйона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua