Ющенко: Україна підпише документ про постачання газу через 7-8 днів


Ющенко: Україна підпише документ про постачання газу через 7-8 днів

Документ, що регулює постачання газу в Україну, перебуває на фінальній стадії підготовки.

Про це Президент України Віктор Ющенко заявив в інтерв'ю Бі-бі-сі. "Сьогодні ми маємо досить серйозно пророблену і погоджену угоду із ключовими гравцями, які будуть забезпечувати постачання газу в Україну в найближчі 5-7 років. Ми, можливо, уперше зараз прийшли до ситуації, коли ми можемо підписати документ, що буде регулювати на перспективу це питання не тільки за часом, але за принципами, і, зокрема, за формулою визначення ціни на газ. Даний документ має виняткову готовність, я б сказав, фінальну готовність", - сказав він.

Глава держави пояснив, що мова йде і про "Газпром", і про деякі урядові позиції, які регулюються протоколами. "Я виходжу з того, що сьогодні в України є способи, з огляду на обставини, які складаються на газовому ринку, серйозно їх пом'якшити через відповідні ініціативи. Про них я зможу говорити днів через сім-вісім. Переконаний, що в питанні врегулювання газових поставок ми сьогодні маємо досить ясну і досить чітку перспективу. Україна провела на найвищому рівні дуже важкий і дуже важливий для нас переговорний процес. Ми сьогодні перебуваємо на фінальній стадії формального підписання даного документа", - сказав Президент.

"Я думаю, що як тільки в Росії закінчаться парламентські вибори, наступний тиждень я відведу уряду для того, щоб ці всі речі заформалізувати, поставити підписи. Що стосується нашої позиції, то ми виклали ті аргументи, які б хотіли, щоб їх почули як країни-постачальники газу, так і країни, які забезпечують транзит газу, і мені здається, що цей діалог був досить продуктивний", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, у цей час "Газпром" та Україна перебувають у переговорному процесі з питань ціноутворення на газ в 2008 р. і на середньостроковий період. Сторони планують підписати пакетну угоду, у якій будуть погоджені ціна на газ на 2008 р. і формула ціни на середньостроковий період. Зараз обговорюється ціна на наступний рік на рівні 160 дол. за 1 тис. куб. м, принаймні, таку вартість як прийнятну називала Україна. В 2007 р. газ Україні поставляється по 130 дол. за 1 тис. куб. м (в 2006 р. ціна становила 95 дол.).

27 листопада стало відомо, що ВАТ "Газпром" буде купувати в Туркменістані газ у першому півріччі 2008 р. по 130 дол. за 1 тис. куб. м, у другому півріччі - по 150 дол. за 1 тис. куб. м. З 1 січня 2009 р. вартість придбаного газу буде визначатися за формулою ціни на ринкових умовах.

Після укладання "Газпромом" договору з Туркменістаном, мінімальна ціна, з урахуванням прокачування територією Росії, на туркменський газ для України на кордоні автоматично складе 165 дол. за 1 тис. куб. м, у першому півріччі і 185 дол. за 1 тис. куб. м - у другому, припускає аналітик компанії Millennium Capital Юрій Олексієнко. При цьому експерт нагадав, що Україна одержує не тільки туркменський, а й російський газ, ціна якого на 2008 р. залишається поки невідомою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua