Порошенко вважає недоцільною ревальвацію гривні для мінімізації втрат економіки від подорожчання імпортного газу


Порошенко вважає недоцільною ревальвацію гривні для мінімізації втрат економіки від подорожчання імпортного газу

Глава Ради Національного банку Петро Порошенко вважає недоцільною ревальвацію гривні з метою компенсації втрат економіки від подорожчання імпортного газу.

Про це він заявив журналістам.

"У першу чергу це (втрати від подорожчання імпортного газу) відноситься до експортно-орієнтованих галузей. Ревальвація гривні для зниження собівартості виробництва в цих галузях буде нівельована зниженням кількості гривні, що вони одержать при експорті свого основного продукту", - сказав Порошенко.

Він додав, що для підтримки експортерів повинні бути вжиті заходи, що перебувають у компетенції уряду, а не Національного банку.

"Нинішній стан торговельного балансу повинен стимулювати уряд до розробки окремої програми імпортозаміщення і стимулювання експорту", - сказав глава ради НБУ.

Порошенко назвав ревальвацію прийнятним інструментом у випадку значного перевищення пропозиції над попитом на міжбанківському валютному ринку.

"У четвертому кварталі Національний банк практично не приймає участі в інтервенціях (на міжбанку). Ця причина для ревальвації усунута", - сказав він.

Як повідомляло агентство, раніше Порошенко заявляв про недоцільність ревальвації гривні.

У жовтні глава Національного банку Володимир Стельмах заявив про наявність економічних підстав для зміцнення курсу національної валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua