2799
МВФ дав прогноз курсу долара до гривні на найближчі роки
— Валюта

Міжнародний валютний фонд прогнозує девальвацію вже наприкінці 2023 року. Наступного року курс долара може перевищити 40 гривень за долар.
Про це повідомляє World Economic Outlook (жовтень 2023 року).
Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара становитиме:
- 2023 рік — 37,5 грн/долар;
- 2024 рік — 41,4 грн/долар;
- 2025 рік — 46,0 грн/долар;
- 2026 рік — 48,9 грн/долар;
- 2027 рік — 51,3 грн/долар;
- 2028 рік — 53,9 грн/долар.
Враховуючи, що НБУ до початку жовтня тримав курс на рівні 36,6 грн/долар, до кінця року має відбутися суттєва девальвація, щоб середньорічний курс вийшов на рівень 37,5 грн/долар.
Проте варто зазначити, що очікування МВФ останніми роками ніколи не збігалися із реальним курсом в Україні.
При цьому курс долара в розрахунках МВФ на 2024 рік (41,4 грн/долар) аналогічний тому, що уряд заклав у проект держбюджету наступного року.
Нагадаємо, 2 жовтня на сайті Національного банку України з’явилося повідомлення про те, що НБУ «впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу, яка посилить стійкість валютного ринку та економіки». Що це означає і що буде далі з курсом?
Актуальна інформація про курси валют в Україні 💸
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною