8789
Кремль штучно зміцнює рубль за рахунок економіки Казахстану, — РНБО
— Валюта

Антиросійські санкції звели нанівець валютний імпорт росії. Це змушує керівництво країни будь-якими способами стримувати курс рубля.
Про це повідомляє ЦПД при РНБО.
Згідно з наданими даними, кремль вирішив вдатися до штучного стримування курсу рубля коштом економіки Казахстану. Тобто через можливість вільного переміщення рублів між учасниками Єдиного економічного простору росіяни відкривають рахунки в рублях у казахстанських банках, обмінюють їх на місцеву валюту (тенге), а потім на долари та виводять за кордон надлишок.
Як росіяни намагаються обійти санкції, і що з цього виходить
«Внаслідок цього в казахстанських банках накопичується велика рублева маса, яку можна витратити лише в росії», — йдеться у повідомленні.
Завдяки такій схемі росія за останні три місяці збільшила курс своєї нацвалюти до тенге, а також наростила обсяги російського імпорту на 50%.
Тобто курс рубля до долара стримується коштом банківських махінацій, і рано чи пізно це все завершиться девальвацією.
За матеріалами: Телеканал 24
Поділитися новиною
Також за темою
Рекордні $4,5 млрд продав Нацбанк на міжбанку в грудні
НБУ оновив перелік іноземних валют, до яких встановлюється курс гривні
В якій країні змінилася національна валюта з 2026 року
Долар м’яко розпочав 2026 рік після найбільшого річного падіння за 8 років
Курс долара та євро: чого очікувати наприкінці грудня та у січні
Попит на готівкову валюту впав до мінімуму з початку війни, — НБУ
