КамАЗ не витримує конкуренції китайців: прибуток впав у 20 разів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

КамАЗ не витримує конкуренції китайців: прибуток впав у 20 разів

Фондовий ринок
470
КамАЗ не витримує конкуренції китайців: прибуток впав у 20 разів
КамАЗ не витримує конкуренції китайців: прибуток впав у 20 разів
Головний російський виробник вантажівок — КамАЗ зіткнувся з обвальним падінням прибутку на тлі приходу на російський ринок конкурентів з Китаю.
Про це повідомляє The Moskow Times.
Зазначається, що чистий прибуток компанії за російськими стандартами бухгалтерського обліку у першому півріччі впав в 20,3 рази, до 641,1 млн руб.
Також в повідомленні додають, що одночасно з цим виторг виробника знизилася на 14,9%, до 156,3 млрд руб.
В компанії поснили низькі показники високою базою порівняння 2023 року, коли спостерігався ажіотажний попит. Також на фінансовому стані компанії позначився високий рівень ставки Центробанку.
У 2023 році ринок вантажівок (понад 3,5 тонни) рф зріс на 71%, до 143,7 тис штук.
КамАЗ скоротив продажі в першому півріччі 2024 року на 30%. Можливості КамАЗа збільшити постачання техніки на ринок обмежує насамперед залежність від замовлень з боку держави.
Через необхідність постачати техніку на фронт в Україні частка компанії на ринку рф скоротилася з 36% у 2022-му до 20% у 2023 році.
Повідомляється, що на цьому тлі російський ринок вантажних автомобілів стали завойовувати китайські компанії.
Комерційні замовники обирають «китайців», оскільки вони помітно дешевші за КамАЗ. Крім того, «китайці» — це легші в управлінні копії звичних європейських автомобілів, на відміну від КамАЗа, до якого потрібен особливий підхід.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас