Зарплата "топів" в Україні перевищує середню у 30 разів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зарплата "топів" в Україні перевищує середню у 30 разів

Особисті фінанси
4141
У минулому 2013 році максимальна офіційна зарплата «босів» в Україні становила 120 тис. грн на місяць, а в середньому топ-менеджерам платять від 30 до 80 тис. грн. Багато заробляють і їхні помічники – за даними рекрутерів, досвіченій «правій руці» керівники готові платити від 10 тисяч грн на місяць (див. інфографіку). Такі дані опублікувала рекрутингова компанія «Хедхантер». Якщо порівняти доходи «топів» з офіційною середньою зарплатою у країні, виходить, що успішні керівники заробляють в 9-37 разів більше, ніж «середняки», і входять до 2,8% (близько 400 тис. осіб) найбільш високооплачуваних найманих працівників.
МАЙЖЕ ЄВРОПА. Державна служба статистики не враховує градацію зарплат вище 10 тис. грн, однак можна припустити, що людей з такими високими доходами, як у «топів», в Україні всього 40-50 тисяч на все населення, вважає президент Украналітцентру Олександр Охріменко. На його думку, така висока різниця між зарплатою «топа» та найманого працівника – це світова практика. «В СРСР директор заводу отримував максимум втричі більше середнього робітника. Але завданням директора було виконувати спущений зверху план, а не вести успішний бізнес, – пояснює Охріменко. – А нинішній керівник повинен отримувати набагато більше, ніж навіть його перший зам – адже на ньому лежить відповідальність за прийняття рішень, що визначають результати роботи фірми. На Заході є правило: якщо хочеш, щоб твоя фірма заробляла мільярди, ти повинен платити її керівнику зарплату в десятки мільйонів». Як роз’яснила нам директор з персоналу великого холдингу Катерина Сергєєва, у великих компаніях у топ-менеджерів, крім окладу, є річний бонус за підсумками роботи компанії, і він може становити 20-100% його річного доходу (тобто від 1,5 до 12 окладів. – Авт.). «Якщо виявиться, що його керівництво неефективне, бос не тільки не отримає бонус, а й буде достроково звільнений», – говорить Сергєєва.
ЯК СТАТИ БОСОМ. Зі слів керівника дослідницького центру hh.ua Уляни Ходорівської, серед топ-менеджерів існує жорстка конкуренція за хороше місце. Успішних намагаються перекупити, а звільненим доводиться по 5-6 місяців ходити на співбесіди, а то і погодитися на меншу зарплату. «Основна вимога до претендента на посаду керівника – мінімум 10-річний досвід керівної роботи в порівнянній за масштабом структурі з хорошими результатами роботи, – розповіла нам Ходорівська. – Цінується наявність напрацьованих зв’язків, особливо в торгівлі, рекламі. Само собою, мається на увазі володіння програмним забезпеченням, знання мінімум однієї іноземної мови. Також претендент повинен вміти переконати роботодавця, що саме він – та людина, яка потрібна, адже паралельно розглядаються 2 і більше кандидатур». До речі, з її слів, зарплата 120 тис. грн швидше виняток, ніж правило – за останні кілька років оклади «топів» впали на 15-20%. Однак, якщо враховувати розміри бонусів, щомісячні доходи 120 тис. грн у деяких збереглися.
Зарплата "топів" в Україні перевищує середню у 30 разів
«У 2014 – плюс 20%»
Зі слів Охріменка, в 2014 році зарплати в українців зростуть до 20% (торік було 8%). Причини – заплановане в проекті держбюджету підвищення окладів бюджетникам, яке потягне за собою й решту. Але половину доходів з’їсть інфляція.
Олександр Панченко
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас