"Єдинникам" підвищили податок в рази — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Єдинникам" підвищили податок в рази

Казна та Політика
10317
З юрособами дозволили працювати лише тим підприємцям, хто готовий віддати державі 5% від обороту.
Прийнятим вчора в цілому законом про "спрощенку" збільшено загальне податкове навантаження на "єдинників" - якщо сьогодні вони платять близько 420 грн. (єдиний соцвнесок в 333,12 грн. та єдиний податок в 86 грн.), то з 1 січня 2012 року до соцвнеску, який на той час добереться до 350 грн., додасться єдиний податок у розмірі від 100 грн. до 200 грн. в кращому випадку, або ж 5% або 3% від обороту в гіршому випадку.
Крім того, законом все-таки скасовано заборону на включення до валових витрат юросіб витрат на придбання товарів і послуг у "єдиноподатників". Проте в законі прописано істотне обмеження - продавати послуги і товари юрособам можуть підприємці-спрощенці виключно так званої третьої групи, які сплачують єдиний податок не за фіксованою ставкою (від 10 до 200 грн.), а 3% або 5% загального обороту в залежності від включення або не включення ПДВ.
Про це "Коментарям" сказала заступник голови парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна.
За її прогнозами це призведе до істотного штучного збільшення кількості "єдинників", коли, наприклад, чоловік і дружина, які мають свій невеликий бізнес, будуть змушені обидва зареєструватися "спрощенцями". У такому випадку, чоловік потрапить в третю групу і буде продавати товари та послуги юрособам, а дружина потрапить у другу групу і буде мати можливість працювати з населенням і такими ж "спрощенцями", як і вона.
"Скористатися можливістю працювати з юридичними особами зможуть не всі "спрощенці", а тільки так звана третя категорія, оподаткування для яких буде таке ж, як і у юросіб - 3% обороту з ПДВ і 5% без ПДВ. Не всі "спрощенці" захочуть перейти на цю форму оподаткування - особливо ті, які комбіновано надають свої товари. Приміром, невеликі магазини, більша половина клієнтів у яких населення, а менша - юридичні особи. Вони (співвласники магазинчика) швидше розділять свій бізнес на дві частини. Тобто від повної заборони перейшли до таких обмежених можливостей", - сказала "Коментарям" Ляпіна.
Цікаво також, що у фізосіб-підприємців, які є нерезидентами, відібрали право на спрощене оподаткування на прохання українських підприємців. "Це була вимога самих підприємців, тому що вони переживали за те, що їх з ринків витісняє велика кількість нерезидентів", - зазначила заступник голови профільного парламентського комітету.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".
Документом розділили всіх "спрощенців" на 4 групи. До першої групи включені підприємці з оборотом до 150 тис. грн. і без права найму інших осіб. Вони будуть платити від 10 грн. до 100 грн. на місяць залежно від рішення місцевої ради. Ці підприємці можуть здійснювати виключно роздрібний продаж товарів на ринках або надавати побутові послуги населенню.
Друга група включає підприємців з оборотом до 1 млн. грн. і з правом найму 10 осіб. Розмір податку для них затверджено на рівні від 20 до 200 грн. (також в залежності від рішення місцевої ради). Ці підприємці здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, населенню та/або платникам єдиного податку, а також здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства.
Всі "спрощенці", які надають послуги юрособам, автоматично включаються в третю групу, податок для якої визначено в розмірі 3% або 5% загального обороту в залежності від включення або не включення ПДВ. Загальний же оборот для цієї групи обмежений 3 млн. грн. Крім того, ця категорія підприємців має право найняти на роботу до 20 осіб.
Нарешті, до четвертої групи включені юрособи з оборотом до 5 млн. грн. і з правом найму до 50 осіб. Для них податок також становить 3% або 5% залежно від включення або не включення ПДВ.
Не можуть бути платниками єдиного податку декілька категорій підприємців: які здійснюють діяльність у сфері азартних ігор; обмін валюти, виробництво, експорт, імпорт і продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів у ємностях до 20 л, а також пива і вина); діяльність з проведення гастрольних заходів; видобуток і реалізацію корисних копалин тощо.
Крім того, відмовили в "спрощенці" фізособам-підприємцям нерезидентам, аудиторам, страховим брокерам, особам, які здають в оренду житло площею понад 100 кв. м, і суб'єктам господарювання, у статутному капіталі яких від 25% мають особи, які сплачують єдиний податок.
Андрій Сантарович
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас