Аграрні ринки-2011: Топ-7 цінових драйверів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Аграрні ринки-2011: Топ-7 цінових драйверів

Аграрний ринок
910
Аналітики нідерландської фінансової корпорації "Rabobank" назвали 7 основних факторів, які будуть впливати на зміну цін на світовому ринку аграрної продукції в 2011 році.
Зокрема, аналітики "Rabobank" прогнозують: у 2011 році найбільше зростання світових цін буде спостерігатися на кукурудзу, соєві боби та каву, в той час як ціни на бавовну, цукор і какао трохи знизяться в порівнянні з нинішніми високими цінами.
7 ключових факторів, які більше від інших будуть впливати на формування цін на світових ринках аграрної продукції в 2011 році:
1. Зниження запасів
Співвідношення рівня запасів і споживання у світі більшості агропродуктів в 2010/11 маркетинговому році - нижче, ніж у 2007/08 маркетинговому році, не рахуючи баланс пшениці. Проте ціни в 2010 році не зросли до такого високого рівня, як три роки тому. Наприклад, ціни на кукурудзу в 2010 році - на 27% нижче рівня цін, зафіксованого в 2008 році. Різниця в реакціях ринку зумовлена почасти нестійким макросередовищем в 2010 році, вважають експерти "Rabobank". До того ж ціни на енергоносії залишалися на значно більш низькому рівні, ніж у 2008 році, що надало менше підтримки цінам на агропродукцію.
2. Обмеження пропозиції
Виробництво аграрної продукції в світі в 2011 році необхідно відчутно збільшити для відновлення світових запасів, які можуть стати причиною істотного зниження пропозиції продуктів харчування, - вважають експерти корпорації. Так, рекордні ціни на бавовну в 2010 році призвели до того, що фермери почали розширювати посівні площі під цю культуру, зменшуючи при цьому площі під сою, пшеницю і кукурудзу. З іншого боку, зниження витрат на добрива, фінансових вливань в цілому, а також витрат на обробку землі та обладнання, а також низька доступність кредитів для фермерів і все більш відчутний вплив погодного феномена Ель Ніньо можуть знизити в 2011 році пропозицію сільгосппродукції у світі.
3. Ринки, що розвиваються
Економіки, що розвиваються, відновлюються після світової фінансової кризи швидше, ніж економіки західних країн, підтримуючи попит на аграрну продукцію. Наприклад, за останні 2 сезони попит на пшеницю в Китаї, Бразилії, Росії та Індії зріс на 5% (по 5% за кожен сезон), у той час як у США та ЄС - на 4%. "Швидке зростання економіки і зміна споживчих харчових вподобань будуть продовжуватися, чинячи тиск на обсяги пропозиції й сприяючи зростанню інвестицій у збільшення пропозиції агропродукції.
4. Китайський попит
Попит з боку Китаю надає відчутний вплив на переформатування світових ринків сої, цукру, бавовни і в перспективі - кукурудзи. "Китай відіграє ключову роль у трансформації світових ринків сої", - йдеться в дослідженні. Так, сьогодні на Китай припадає близько 60% світового імпорту сої, а також близько 20% всіх обсягів торгівлі соєю. Експерти корпорації прогнозують, що сильне зростання попиту на сою з боку Китаю може поширитися і на інші сільгоспкультури, враховуючи мінливі вподобання китайських споживачів.
5. Зростання політичних ризиків в умовах скорочення продовольчих запасів
Цінове ралі в 2007/08 маркетинговому році показало, що уряди країн дуже чутливо відреагували на інфляцію на продовольчих ринках, однак можливість скорочення пропозиції в 2010 році призвела лише до стриманих Держінтервенцій на аграрних ринках. Так, введення експортних обмежень щодо зерна в Чорноморському регіоні змусило ціни на зерно сильно підскочити, а рішення ЄС дозволити експортувати цукру більше, ніж прогнозувалося, призвело до масового розпродажу цукру в листопаді, обваливши ціни. "Уряди завжди грали роль на ринках, і ця тенденція з високим ступенем ймовірності буде і в 2011 році", - вважають аналітики "Rabobank".
6. Зниження впливу фундаментальних факторів
Після того як інвестори почали розглядати світовий ф'ючерсний аграрний ринок як привабливий засіб для збільшення своїх активів, роль зовнішніх ринкових макрофакторів стала більш важливою при формуванні цін на аграрні продукти. Так, світові валютні ринки сьогодні відіграють більш більшу роль, ніж раніше. До того ж, в 2011 році експерти нідерландської корпорації прогнозують зростання цін на енергоносії, що буде впливати на ціни на цукор і кукурудзу, які традиційно використовуються при виробництві етанолу.
7. Підвищення волатильності цін на ринках
Комбінація зниження впливу фундаментальних факторів і підвищення впливу макрофакторів і невизначеності призведе до збереження високого рівня волатильності цін в 2011 році, що можна було спостерігати вже в 2010 році на багатьох аграрних ринках. "Ми прогнозуємо, що висока волатильність цін, яка спостерігалася в 2010 році після рецесії, збережеться і в 2011 році. Також висока волатильність цін в 2011 році буде обумовлена значною мірою і впливом інших 6 факторів, наведених вище", - відзначають аналітики "Rabobank".
За матеріалами:
FundMarket
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас