0 800 307 555
0 800 307 555

Арбузов сподівається, що парламент дозволить здавати в оренду ГТС

Енергетика
470
Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов сподівається, що Верховна Рада схвалить поданий урядом законопроект, яким фактично скасовується заборона на оренду газотранспортної системи.
Про це він заявив після відвідування народного меморіалу в пам’ять про загиблих під час Великої Вітчизняної війни у селі Мриги (Конча-Заспа).
“Я сподіваюся, що у Верховній Раді буде єдність прийняття рішення. Я сподіваюся, що найближчим часом всі закони, які подав уряд, будуть схвалені”, – сказав Арбузов. При цьому він підкреслив, що цей законопроект необхідно було внести для продовження реформування НАК “Нафтогаз України”.
“Це необхідно було зробити для того, щоб продовжити реформування цієї галузі. І цей крок продиктований побажаннями Європейського Союзу, щоб навести порядок у цій галузі”, – сказав Арбузов.
Також він зазначив, що законопроект розроблявся не під вимоги Росії чи Євросоюзу. “Мова не йде про те, що цей закон ухвалюється під когось. Цей закон ухвалюється в принципі. Якщо закон буде схвалений, і будуть розвиватися подальші події – всі охочі будуть бачити, як це все відбувається. Тут немає ніякої проблеми ні з Євросоюзом, ні з Росією”, – сказав Арбузов, відповідаючи на запитання, яким чином ухвалення даного закону відіб’ється на переговорах з Росією про зниження ціни на газ.
Нагадаємо, раніше Росія заявляла, що компромісний варіант щодо подальшого розвитку та управління українською газотранспортною системою дозволить РФ істотно знизити ціну газу для України.
Влада України не відкидає можливості передачі в оренду ГТС в рамках створення консорціуму з її управління. Поки розглядається можливість створення як двостороннього – з Росією, так і тристороннього – з РФ і ЄС – консорціуму з управління ГТС.
14 березня Президент України Віктор Янукович висловив переконання, що Європа повинна брати участь у модернізації української газотранспортної системи. Янукович також підкреслив, що Україна повинна гарантувати Європі стабільний транзит газу, і для цього потрібно найближчим часом знайти відповідь, як Україна буде модернізувати свою ГТС.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров 19 березня заявив, що ЄС досі не продемонстрував готовність до участі у тристоронньому консорціумі з управління газотранспортною системою України. При цьому він підкреслив, що на сьогоднішній день питання модернізації ГТС необхідно вирішувати в найкоротший термін.
3 травня на брифінгу після участі у круглому столі щодо розвитку газового ринку України комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що сподівається до кінця року отримати відповіді на всі питання, що стосуються майбутнього розвитку української газотранспортної системи з тим, щоб з’явилася можливість для початку її реальної модернізації.
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький 3 травня в Брюсселі на брифінгу після участі у круглому столі щодо розвитку газового ринку України пообіцяв європейським партнерам прозорість у прийнятті рішень, що стосуються розвитку газотранспортної системи. Він також зазначив, що українська сторона планує інформувати європейських партнерів з приводу всіх рішень, схвалених українським парламентом у сфері реформування газового ринку.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас