0 800 307 555
0 800 307 555

Shell хоче йти на діалог з пересічними українцями - відносно наслідків видобутку сланцевого газу

Енергетика
1089
Представники компанії Shell готові пояснити свої плани жителям України, стурбованим можливими негативними наслідками видобутку нетрадиційного газу, заявив віце-президент компанії по Україні Грехем Тайлі.
“Давайте не будемо зосереджуватися на конфліктах, але я хочу відзначити, що в демократичній країні, такій як Україна, кожен має право висловлювати свою думку, в тому числі і у вигляді протестів, і я поважаю це право… Зі свого боку ми зобов’язуємося спілкуватися з тими , хто має якийсь неспокій, і з точки зору логіки і фактів пояснювати їм наші плани”, – сказав Г.Тайлі на прес-конференції в Харкові, відповідаючи на питання, чи відмовиться компанія від планів видобутку нетрадиційного газу в області, якщо протести місцевих жителів будуть продовжуватися.
Г.Тайлі підкреслив, що екологічна безпека при проведенні робіт – один із принципів Shell і вона має намір дотримуватися його, в тому числі, і при розробці Юзівської ділянки в Харківській і Донецькій областях.
“Практичні роботи в рамках Юзівської ділянки не почнуться до того, поки ми не закінчимо вичерпне дослідження всіх екологічних, соціальних та медичних аспектів проекту. Результати цих досліджень будуть використані для того, щоб усунути або мінімізувати потенційні ризики наших робіт. Відповідно до результатів цієї оцінки також буде здійснюватися вибір місця буріння майбутніх свердловин”, – сказав представник Shell.
“Я хотів би, щоб ви зрозуміли: поки рішення про місце розташування майбутніх свердловин не ухвалено. Зараз ми говоримо винятково про розвідку. Ми не збираємося найближчим часом розгортати масивну кампанію бурінню на Юзівській ділянці. Початкова програма геологічного дослідження включає в себе проведення сейсмічних досліджень для отримання даних, а також буріння 15 свердловин. Це наші плани на найближчі кілька років”, – додав Г.Тейлі.
Він також висловив готовність продемонструвати на собі, що реалізація проектів Shell не спричинить погіршення якості питної води.
“Перед початком буріння свердловини (в рамках проекту про спільну діяльність з ДК “Укргазвидобування” – ІФ) ми відібрали проби води, зокрема в селі Веселе Первомайського району. Таким чином, ми вивчили фоновий рівень забруднення. Після закінчення проекту ми будемо знову відбирати і досліджувати проби, щоб таким чином підтвердити, що наші роботи на неї не вплинуть. Якщо вода була придатна для пиття до початку нашого проекту, я із задоволенням вип’ю її і після”, – зазначив Г.Тейлі.
Як повідомлялося, раніше в Харкові та області пройшла низка акцій протесту проти планів Shell щодо видобутку нетрадиційного газу.
Україна в 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: щодо Юзівської (Харківська і Донецька обл.), Олеської (Львівська та Івано-Франківська обл.) і Скіфської (глибоководний шельф Чорного моря) ділянок.
Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської – англо-голландська Shell, Скіфської – консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської “дочки” Petrom (15% ) і НАК “Надра України” (10%).
Україна 24 січня 2013 р. підписала угоду про розподіл продукції (УРП) на 50 років з компанією Shell, яка буде інвестувати і добувати газ на Юзівській площі.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас