337
Немає жодних економічних підстав підвищувати ціну на газ для населення - профспілка
— Енергетика
Сьогодні для підвищення в Україні ціни на газ для населення немає жодних економічних підстав, оскільки тарифи, за якими платить населення, повністю покривають витрати на видобуток і транспортування газу в кожен будинок в Україні.
Таку думку висловили члени делегації Федерації профспілок України та інших профспілкових об’єднань під час зустрічі з керівником місії Міжнародного валютного фонду в Україні Крістофером Джарвісом і постійним представником МВФ в Україні Максом Альєром, повідомили УНІАН в Інформаційно-аналітичному центрі ФПУ.
«Розрахунки показують, що максимальна собівартість видобутку газу трьома провідними газодобувними компаніями становить близько 300 грн за тисячу кубометрів «блакитного палива». Транспортування газу по Україні не перевищує 200 грн за тисячу кубів», – сказав заступник голови ФПУ Сергій Українець.
«Розрахунки показують, що максимальна собівартість видобутку газу трьома провідними газодобувними компаніями становить близько 300 грн за тисячу кубометрів «блакитного палива». Транспортування газу по Україні не перевищує 200 грн за тисячу кубів», – сказав заступник голови ФПУ Сергій Українець.
На думку С.Українця, цілком економічно обґрунтованою ціною повинна бути ціна близько 500 грн. «Таким чином, нинішня ціна, яку платить населення України, – 720-800 грн, вже зараз значно перевищує ту, яка повинна бути. Більше того, значна частина цієї різниці спрямована на сплату податків до бюджету», – зазначив він.
Представники профспілок зазначили, що важко погодитися з твердженням експертів, що підвищення ціни на газ змусить населення ще більше економити його. Вони підкреслили, що населення і без того стало споживати значно менше газу: якщо 5 років тому споживалося близько 20 млрд кубометрів, то зараз – 16,5-17 млрд.
Крім того, представники профспілок піддали критиці висновки експертів МВФ, зазначивши, що в них не міститься серйозних економічних аргументів, які можна сприймати як економічно обґрунтовані.
Профспілковою стороною також було підкреслено, що, згідно з Конституцією України, надра належать народу України. «Тому не може бути так, щоб держава видобувала газ з надр нашої країни і продавала його власнику – народу України за світовими цінами, даючи при цьому заробити надприбутки бізнесу. Більше того, в нові ціни закладається інвестиційна складова, тобто населення повинно сплатити ще й технічне переозброєння галузі», – наголошується в повідомленні.
Представники профспілок запропонували провести під егідою МВФ зустріч експертів від профспілок, відповідних міністерств, державних регуляторів, і детально розглянути структуру та обґрунтування витрат на видобуток і транспортування газу, виробництво та доставку тепла, електроенергії, щоб разом переконатися в необхідності чи, навпаки, в передчасності підвищення цін і тарифів.
Довідка. У 2010 році Україна і МВФ схвалили програму співпраці stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов’язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.
23 січня ц.р. прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що тарифи на газ в Україні можуть бути підвищені лише для заможних верств населення.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною
Також за темою
Скільки коштує підготувати енергосистему до зими: реальні цифри та прогнози фахівців
Літні подорожі під загрозою: у ЄС стрімко закінчується авіапальне
У Каліфорнії відкрили хаб із 40 зарядками для електромобілів та сонячними панелями
Блокування Ормузької протоки США може призвести до зростання цін на нафту
Одна з країн майже не відчула удару енергетичної кризи: як їй це вдалося
Дизель може подорожчати до 100 грн за літр! Коли ціни відкотяться назад
