0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання доходів американців у грудні було максимальним за 8 років

269
Доходи населення США в грудні 2012 року зросли на 2,6%, що є максимальним підйомом за 8 років, витрати збільшилися на 0,2%, свідчать дані міністерства торгівлі країни.
Аналітики, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували підвищення першого показника на 0,8%, другого – на 0,3%.
Згідно з переглянутими даними, в листопаді зростання доходів американців склало 1%, а не 0,6%, як повідомлялося раніше. Листопадовий показник збільшення видатків – 0,4% – не переглядався.
Зниження цін на паливо, поліпшення ситуації на ринку праці, різдвяні знижки, які пропонувались рітейлерами, а також передчасні виплати дивідендів американськими компаніями сприяли зростанню споживчих витрат в США в грудні, незважаючи на загальне скорочення показника ВВП країни в четвертому кварталі (0,1%).
Тим часом, підвищення податку на заробітну плату в США з початку 2013 року є перешкодою для збереження подальшого зростання витрат, відзначають експерти.
“Споживчі витрати продовжать зростати помірними темпами, – заявив економіст Maria Fiorini Ramirez Inc. у Нью-Йорку Джош Шапіро. – Підвищення податку на зарплату не є позитивним чинником. Ми вважаємо, що американські споживачі залишаться обережними”.
Витрати з поправкою на інфляцію (цей показник використовується для розрахунку ВВП) минулого місяця виросли на 0,2% після підвищення на 0,6% у попередньому місяці.
Зростання окладів і зарплат склало 0,6%.
Норма заощадження збільшилася в грудні до 6,5% – максимуму з травня 2009 року, в порівнянні з 4,1% у листопаді.
Індекс PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), на який звертає увагу Федеральна резервна система при оцінці ризиків інфляції, не змінився в грудні, в порівнянні з попереднім місяцем, і виріс на 1,4% в річному вирахуванні. Аналітики очікували підвищення показників відповідно на 0,1% та 1,4%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас