0 800 307 555
0 800 307 555

Сніг зіштовхне Великобританію у "потрійну рецесію"

1116
Зимова погода вдарила по бізнесу і туризму по всій Великобританії, а це збільшує ймовірність настання безпрецедентної “потрійної рецесії” в країні, що може порушити економічні плани уряду.
Статистика на цьому тижні покаже, наскільки скоротилася економіка в IV кварталі 2012 р. Але через рясний снігопад виробники та будівельники втратили кілька робочих днів, що в поєднанні з падінням продажів в магазинах, барах і ресторанах може підштовхнути економіку до зниження в I кварталі 2013 р.
Навіть якщо економіка почне пізніше зростати, навряд чи уряду вдасться розвіяти сумніви з приводу повільного зростання економіки в наступному році.
“Роздрібна торгівля вже знаходиться під тиском, а погана погода, яка заважає ходити людям по магазинах, – це дуже погана новина, – сказав Річард Додд з британського роздрібного консорціуму. – Тим не менше було б набагато гірше, якби це сталося на Різдво”.
Власники магазинів та працівники на пустинній Оксфорд-стріт, головного торгового району Лондона, відзначають, що спад в обсягах помітний з п’ятниці.
Джей Гордон, керуючий перукарні, сказав, що близько половини клієнтів скасували візит до нього в минулі вихідні, а з кожного з них він би отримав 30-100 фунтів.
“У суботу ми не дорахувалися 15 клієнтів. Це втрата доходів”, – додав він.
Економісти заявляють, що роздрібні торговці зможуть компенсувати втрати від падіння продажів, так як клієнти повернуться, щоб придбати необхідні товари і послуги пізніше, але вплив на будівництво і виробництво буде значно сильнішим, і усунути наслідки швидко буде важко.
“Якщо припустити, що в IV кварталі економіка істотно скоротиться, чого ми і боїмося, ми майже напевно повернемося до рецесії”, – заявив головний економічний радник Ernst and Young Item Club Пітер Спенсер.
Затримка і скасування авіарейсів, а також збої в роботі приміських операторів відображають невеликі обсяги інвестицій в інфраструктуру протягом останніх років. У цьому відношенні Великобританія сильно відстає від країн єврозони.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас