1696
Українці стали на 8,5% активніше скуповуватись у Польщі
Громадяни України в третьому кварталі поточного року збільшили приватні покупки в Польщі, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,5% – до 312,6 млн дол (1USD = 3,1 PLN).
Про це свідчить дослідження польського державного комітету статистики (GUS) в прикордонному Жешові.
За даними дослідження, яке GUS проводить на базі анонімних анкет у пунктах пропуску на східному кордоні Польщі, найбільше в третьому кварталі в річному вирахуванні збільшили покупки в польських магазинах росіяни – майже в 2 рази – до понад 30 млн дол.
Білоруси здійснили покупки у Польщі за цей же період на більш ніж 230 млн дол, що на 46% більше від показників третього кварталу минулого року.
Громадяни України в середньому витрачали в польських магазинах близько 190 дол, що на 9% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року, в той час, як росіяни і білоруси збільшили середні витрати на 32% і 26,5%, відповідно, до близько 100 і 220 дол.
Українці найчастіше купували в Польщі будівельні матеріали (40% витрат), запчастини до автомобілів (14%) і домашню техніку (9%).
Майже 40% всіх грошей, витрачених на покупки в польських магазинах, залишили в Польщі українці, які мають дозволи на перетин кордону в рамках малого прикордонного руху.
Як повідомлялося, українці у другому кварталі поточного року купили в Польщі товарів на близько 220 млн. доларів, що на майже 20% більше від показників першого кварталу поточного року і 10% більше, ніж у другому кварталі минулого року.
У минулому році громадяни України збільшили закупівлі в прикордонних районах Польщі на 10% – до близько 800 млн доларів.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною
Також за темою
НБУ повідомив, чи вистачить валюти для банків після подій з Угорщиною
Jaguar готує 1000-сильний електричний седан із трьома моторами
Квартири подорожчають через конфлікт в Ірані. Що станеться з ринком нерухомості в 2026?
НБУ пропонує змінити правила перевезення валютних цінностей
Банківські комісії: що нового з’явилося за останні місяці
Які стипендії отримують курсанти військових ВНЗ у 2026 році
