4763
НБУ ввів обов'язковий продаж юрособами-резидентами частини експортної валютної виручки
Національний банк ввів обов’язковий продаж юридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержуваної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.
Про це йдеться в постанові НБУ №475 від 16 листопада, зареєстрованій в Міністерстві юстиції 16 листопада.
“Встановити вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами”, – наголошується в документі.
При цьому, згідно з постановою, розмір надходжень, що підлягають обов’язковому продажу, встановлюється окремим розпорядчим документом НБУ.
Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в інвалютах 1-ї групи класифікатора валют НБУ та в російських рублях.
Обов’язковий продаж частини надходжень в інвалюті здійснюється банками на міжбанківському валютному ринку без доручення клієнтів і не пізніше, ніж на наступний робочий день після зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.
Постанова №475 набуває чинності на наступний робочий день після офіційного опублікування (документ опублікований в газеті “Урядовий кур’єр” №212 від 17 листопада) і діє протягом 6 місяців з моменту вступу в силу.
Як повідомляло агентство, 15 листопада Президент Віктор Янукович підписав ухвалений Верховною Радою 6 листопада закон, що надає право Національному банку запроваджувати на термін до 6 місяців вимогу щодо обов’язкового продажу частини валютної виручки, що надходить в Україну на користь резидентів (законопроект №11033).
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною
