3175
"Єдинників" взяли оборотом
— Казна та Політика
Як стало відомо Комерсант-Україна, в Мінсоцполітики розробили зміни до закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", згідно з якими наступного року буде запроваджено пільгове оподаткування фонду оплати праці у малому бізнесі. Для частини підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, ставка єдиного внеску в соціальні фонди (ЄСВ) буде знижена вдвічі. Бізнес з річним доходом 1 млн і 3 млн грн (II і III категорії платників) буде вносити половину мінімальної ставки ЄСВ - 16,6%. Підприємці, чий валовий дохід на рік становить 150 тис. грн і 5 млн грн, залишаться на нинішній ставці - 33,2% від мінімальної зарплати (з 1 грудня підвищується до 1004 грн). Різниця між пільговою і базовою ставками становить близько 150 грн і буде зростати разом з мінімальною заробітною платою.
Підприємці наполягали на зниженні ставки ЄСВ для всіх "єдинників" до 20%. Але в уряді раніше говорили, що в держбюджеті на 2012 рік немає коштів на покриття дефіциту соціальних фондів. Тільки втрати Пенсійного фонду місяць тому оцінювалися в 2,5 млрд грн. Вчора в Мінсоцполітики заявили, що мають намір обговорити законопроект з соціальними партнерами, але часткове зниження ставки не призведе до втрат бюджету Пенсійного фонду.
Будь-яке зменшення ставки вимагає пошуку можливостей для покриття дефіциту. "Але, мабуть, в міністерстві розраховують на збільшення кількості платників, - припускає заступник керівника управління з питань соціального діалогу та соціального страхування Федерації профспілок Олександр Леонов. - Тим часом, як ми пам'ятаємо з практики, зниження ставки податку на доходи фізосіб до 13% до особливого зростання платежів не призвело".
У Раді підприємців при Кабміні виступають проти принципу вибірковості при сплаті соцвнеску. "Якщо знижувати, то для всіх. Сподіваюся, наступного тижня збереться робоча група, і ми почуємо аргументи Мінсоцполітики", - заявив керівник секретаріату Ради підприємців Андрій Забловський. У федераціях профспілок та роботодавців взагалі вважають, що недоцільно знижувати ставку для "єдинників". "Чим менше всяких винятків, тим система надійніша. Система страхування ґрунтується на принципі достатності страхових внесків для покриття виплат. Тому якщо хтось отримує преференції зі сплати внеску, то він повинен отримувати менші суми і після виходу на пенсію", - відзначає Леонов. За словами директора департаменту розвитку соціального страхування Федерації роботодавців України Юрія Кузового, уряд хоче створити ще більш комфортні умови для бізнесу, який і так отримав преференції зі сплати податків. "Саме в частині соцстрахування пільги встановлювати не можна. Бо вони ж потім будуть претендувати на повну виплату пенсій", - резюмує Кузовий.
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною