902
Експерт: Частка проблемних кредитів в українських банках становить 30-40%
— Кредит&Депозит
Частка проблемних кредитів у портфелях банківських установ України становить 30-40%. Про це заявив член ради директорів Форуму провідних міжнародних фінансових установ (ФПМФУ), керуючий і корпоративний директор Сіti Bank Ukraine Стівен Фішер під час прес-конференції в Києві, передає кореспондент FINANCE.UA.
"Цю проблему необхідно вирішити на законодавчому рівні, щоб банки змогли свої баланси "вичистити", рекапіталізуватися і працювати далі, щоб відновити здорове кредитування", - зазначив Фішер.
Він додав, що рейтингове агентство Fitch у своєму звіті також відзначало, що рівень проблемних кредитів в українських банках дуже високий.
Однак, за словами експерта, очікується, що на тлі поліпшення економічних умов і падіння відсоткових ставок попит на позики з боку приватного сектора незабаром збільшиться.
"У той же час, відсутність довгострокового фінансування в гривні, високі кредитні ризики та значний рівень заборгованості в певних секторах, як і раніше, буде обмежувати динаміку зростання кредитування. Розмір депозитних ставок продовжить своє падіння, але спад буде істотно меншим порівняно з динамікою ставок у 2010 році. Рівень проблемних кредитів, ймовірно, буде видно в першій половині 2011 року", - резюмував Фішер.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
ФГВФО розпочав виплати вкладникам неплатоспроможного РВС Банку
У жовтні Фонд гарантування вкладів виплатив майже 1,5 млн грн відшкодування
ТОП-10 банків за депозитами в євро, доларах та гривні в листопаді 2025 року (інфографіка)
Як «Чорна п’ятниця» та відключення світла вплинуть на ринок депозитів
Рівень доларизації вкладів українців зменшився — огляд НБУ
Онлайн-кредити перевищують офлайн-позики у вісім разів
